Partner Partner Medialny

Mistrzostwa Europy Seniorów

 

Medale MES

- Mistrzostwa Europy Seniorów w konkurencjach męskich rozgrywane były od 1893 do 1973 roku z wyjątkiem okresu II wojny światowej 1939 – 1946
- Konkurencje kobiece rozgrywano w latach 1954-1973.
- Po 34 letniej przerwie w 2007 roku wznowiono rokroczne rozgrywanie Mistrzostw Europy Seniorów.
 
1. XXVII ME w Pradze 4 - 6 września 1925 r.
 
  1x Osiecimski-Czapski Andrzej (WTW Warszawa) III miejsce 7:03,8
2. XXVIII ME w Lucernie 4 - 6 września 1926 r:  
  4+ Birkholz Leon, Bronikowski Franciszek, Figurski Mieczysław, Janik Franciszek, st. Brzeziński Franciszek (Bydgoskie TW) III miejsce 7:42,8
3. XXIX ME w Como (Italia) 18-21 sierpnia 1927 r:  
  8+ Gordziałkowski Otto, Kurnicki Piotr, Łaszewski Józef, Niezabitoweki Henryk, Poczobut Józef, Sołtan Andrzej, Wodziański Marian (AZS Warszawa), Barwicki Wiktor (KW Toruń) st. Czaplicki E. (AZS Warszawa) III miejsce 6:57,0
4. XXX ME w Bydgoszczy 16-19 sierpnia 1929 r:  
  4- Birkholc Leon, Braun Jerzy, Bronikowski Franciszek, Jankowski Edmund (BTW Bydgoszcz) III miejsce 6:12,0
  2- Budziński Henryk, Mikołajczak Jan (KW 04 Poznań) II miejsce 6:46,0
  2+ Grabowski Henryk, Szelągowski Wiktor, st. Gaworski Tadeusz (Włocławskie TW ) III miejsce 7:18,0
  8+ Jurkowski Stanisław, Kasprzak Zbigniew, Kasprzak Zdzisław, Leporowski Witold, Moschalewicz Aleksander, Tuliszka Mieczysław, Tuliszka Władysław, Ziętkiewicz Marian, st. Zimny Bronisław (KW 04 Poznań) III miejsce 6:02,0
5. XXXI ME w Liege 15-17 sierpnia 1930 r.:  
  2- Budziński Henryk, Mikołajczak Jan (KW 04 Poznań) I miejsce 6:27,0
6. XXXII ME w Paryżu (Surenes) 14-16 sierpnia 1931r:  
  4- Budziński Henryk, Kasprzak Zbigniew, Nowakowski Kazimierz, Mikołajczak Jan (KW 04 Poznań) II miejsce 6:31,2
7. XXIII ME w Belgradzie 2-4 września 1932 r.:  
  2x Verey Roger, Ustupski Jerzy (AZS Kraków) III miejsce 6:50,0
  2+ Grabowski Henryk, Szelągowski Wiktor, st. Kawalec Henryk (WTW Włocławek) III miejsce 7:48,6
8. XXXIV ME w Budapeszcie 25-28 sierpnia 1933 r.:  
  1x Verey Roger (AZS Kraków) I miejsce 6:28,4
  2+ Braun Jerzy, Ślązak Janusz, st. Skolimowski Jerzy (WTW Warszawa) II miejsce 6:52,8
9. XXXV ME w Lucernie 10-12 sierpnia 1934 r:  
  1x Verey Roger (AZS Kraków) II miejsce 7:41,6
10. XXXVI ME w Berlinie 16-18 sierpnia 1935 r:  
  1x Verey Roger (AZS Kraków) I miejsce 7:54,0
  2x Verey Roger, Ustupski Jerzy (AZS Kraków) I miejsce 6:56,7
  2+ Kuryłłowicz Stanisław, Leporowski Witalis, st. Bącler Mieczysław (KW 04 Poznań) III miejsce 7:59,1
11. XXXVII ME W Amsterdamie 13 -15 sierpnia 1937 r.:  
  1x Verey Roger (AZS Kraków) III miejsce 7:21,6
  2+ Kuryłłowicz Stanisław, Manitius Lech, st. Bącler Mieczysław (KW 04 Poznań)         III miejsce 7:54,5
12. XXXVIII ME W Mediolanie 2 - 4 września 1938 r:  
  1x Verey Roger (AZS Kraków) II miejsce 7:42,4
13. XLIII ME mężczyzn w Kopenhadze w sierpniu 1953 r:  
  1x Kocerka Teodor (AZS Bydgoszcz) II miejsce 7:17,0
14. I ME kobiet 20 - 22.08 i XLIV ME mężczyzn 26 - 29.08.1954 r. i w Amsterdamie:  
  1x Kocerka Teodor (AZS Bydgoszcz) II miejsce 7:18,0
15. XLV ME mężczyzn 25-28 sierpnia 1955 r. w Gandawie:  
  1x Kocerka Teodor (AZS Bydgoszcz) I miejsce 7:08,3
16. III ME kobiet i XLVI mężczyzn w Bled 30.08 - 1.09.1956 r:  
  1x Kocerka Teodor (AZS Bydgoszcz) III miejsce 7:30,6
  4+ Dopierała Maria, Gołębiowska Anna, Kowalska Maria, Matuszewska - Zdziennicka Sabina, st. Migocka Danuta (KKW Bydgoszcz) II miejsce 3:41,0
17. IV ME kobiet 30.08 - 1.09.1957 i XLVII ME mężczyzn 23-25.08.1957 r w Duisburgu:  
  2+ Jagodziński Henryk, Schwarzer Zbigniew, st. Mainka Bertold (AZS Wrocław) III miejsce 7:29,6
18. VI ME kobiet i XLIV ME mężczyzn Macon 21 - 23.08.1959 r:  
  1x Kocerka Teodor (Bydgoskie TW) III miejsce  
19. LII ME mężczyzn w Amsterdamie 21 - 24.08.1964 r:  
  2+ Naskręcki Kazimierz, Siejkowski Marian, st. Kozera Stanisław (AZS Wrocław)       III miejsce 7:20,8
20. XVIII ME kobiet 12 - 15.08 I LVI ME mężczyzn 18 - 22.08.1971 r. w Kopenhadze:  
  2- Broniec Jerzy, Ślusarski Alfons (KKW Bydgoszcz) III miejsce 6:51,4
21. XX ME kobiet 23 - 26.08 i LVIII ME mężczyzn 31.08 - 1.09.1973 r. w Moskwie:  
  4+ Karbowiak Anna, Kawalska Małgorzata (AZS Warszawa), Kozłowska Bogusława (SKS "Posnania"), Wojciechowska Barbara (KKW "Unia" Tczew), st. Pełeszok Maria (AZS Warszawa) III miejsce 3:41,8
22. XXI ME kobiet i LIX ME mężczyzn 21-23.09.2007 r. w Poznaniu:  
  2xKL Mokronowska Ilona, Kemnitz Magdalena (SKS "Posnania") II miejsce 7:23,51
  2-MA Hojka Piotr (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Godek Jarosław (AZS-AWFiS Gdańsk)    II miejsce 6:46,35
  8+MA Kosiorek Sebastian, Burda Mikołaj, Gutorski Wojciech (LOTTO Bydgostia WSG GP), Zalewski Bogdan, Buchalski Piotr (Płockie TW), Kruszkowski Sławomir, Stawowski Michał (AZS UMK Toruń), Hejmej Rafał, st. Trojanowski Daniel (Zawisza Bydgoszcz) II miejsce 5:47,93
23. XXII ME kobiet i LX ME mężczyzn 19-21.09.2008 w Schinias:  
  2xKA Fularczyk Magdalena (Tryton Poznań), Madaj Natalia (Posnania Poznań) II miejsce 6:57,33
  2xKL Deresz Weronika (WTW Warszawa), Mokronowska Ilona (Posnania Poznań)       II miejsce 7:04,98
  8+MA Kosiorek Sebastian, Gutorski Wojciech, Burda Mikołaj (LOTTO Bydgostia WSG GP), Stawowski Michał (AZS UMK Toruń), Brzeziński Patryk (AZS-AWF Poznań), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Buchalski Piotr (PTW Płock), Hejmej Rafał, st. Trojanowski Daniel (Zawisza Bydgoszcz) III miejsce 5:33,11
24. XXIII ME kobiet i LXI ME mężczyzn 18-20.09.2009 w Brześciu:  
  2xKA Gramatyka Agata (AZS-AWF Warszawa), Madaj Natalia (Posnania Poznań) III miejsce 7:13,42
  2xKL Renc Agnieszka (WTW Warszawa), Kemnitz Magdalena (Posnania Poznań) II miejsce 7:19,69
  4xMA Sobczak Arnold (Gopło Kruszwica), Licznerski Piotr (AZS-AWFiS Gdańsk), Słoma Michał (AZS UMK Toruń), Chabel Wiktor (AZS AWF Poznań) III miejsce 5:55,09
  8+MA Brzeziński Patryk (AZS-AWF Poznań), Godek Jarosław (AZS-AWFiS Gdańsk), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Hojka Piotr (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Szpakowski Michał (AZS UMK Toruń), Burda Mikołaj, Gutorski Wojciech (LOTTO Bydgostia WSG BP), Aranowski Krystian, st. Trojanowski Daniel (Zawisza Bydgoszcz) I miejsce 5:43,80
25. XXIV ME kobiet i LXII ME mężczyzn 10-12.09.2010 w Montemor-o-Velho (POR)  
  4xMA Korol Adam (AZS-AWFiS Gdańsk), Michał Jeliński (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski (AZS Szczecin) I miejsce 5:53,04
  2xKA Michalska Julia, Fularczyk Magdalena (Tryton Poznań) II miejsce 6:51,86
  2xKL Renc Agnieszka (WTW Warszawa), Kemnitz Magdalena (Posnania Poznań) II miejsce 7:06,16
  4-ML Rańda Paweł (AZS Politechnika Wrocław), Łukasz Pawłowski (AZS UMK Toruń), Bernatajtys Miłosz, Siemion Łukasz (Lotto Bydgostia WSG GP) II miejsce 5:56,58
  8+MA Burda Mikołaj (LOTTO Bydgostia WSG BP), Godek Jarosław (AZS AWFiS Gdańsk), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Hojka Piotr, Hejmej Rafał, Szpakowski Michał, Aranowski Krystian, Juszczak Piotr, st. Trojanowski Daniel (Zawisza Bydgoszcz) II miejsce 5:54,22
26. XXV ME kobiet i LXIII ME mężczyzn 16-18.09.2011 w Plovdiv (BUL)  
  8+MA Burda Mikołaj, Radosz Dariusz (LOTTO Bydgostia WSG BP), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Hojka Piotr, Hejmej Rafał, Szpakowski Michał, Aranowski Krystian, Juszczak Piotr, st. Trojanowski Daniel (Zawisza Bydgoszcz) I miejsce 5:37,38
  W4x Kobus Agnieszka, Gniadek Karolina (AZS AWF Warszawa), Lewandowska Sylwia (WTW Warszawa), Madaj Natalia (Posnania Poznań) II miejsce 6:35,30
  M4x Wasielewski Konrad, Licznerski Piotr (AZS Szczecin), Chabel Wiktor (Tryton Poznań), Zajkowski Kamil (PTW Plock) III miejsce 5:51,00
27. XXVI ME kobiet i LXIV ME mężczyzn 14-16.09.2012 w Varese (ITA)  
  8+MA Burda Mikołaj (LOTTO Bydgostia WSG BP), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Mattik Maciej, Schodowski Zbigniew (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Hojka Piotr, Hejmej Rafał, Szpakowski Michał, Aranowski Krystian, st. Trojanowski Daniel (Zawisza Bydgoszcz) I miejsce 5:33,23
  W4x Soćko Kamila, Leszczyńska Joanna, Lewandowska Sylwia (WTW Warszawa), Madaj Natalia (Posnania Poznań) II miejsce  
28. Mistrzostwa Europy 2013 Sewilla (Hiszpania) 30.05-2.06.2013  
  M2- II miejsce: Godek Jarosław (AZS AWFiS Gdańsk) , Gutorski Wojciech (LOTTO Bydgostia) 7:04.98
  W2x II miejsce: Fularczyk-Kozłowska Magdalena, Madaj Natalia (LOTTO Bydgostia) 7:28.34
  M8+ II miejsce: Hejmej Rafał, Aranowski Krystian, Juszczak Piotr, Szpakowski Michał (Zawisza Bydgoszcz), Burda Mikołaj Hojka Piotr (LOTTO Bydgostia), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Schodowski Zbigniew (AZS AWF Gorzów wielkopolski), Trojanowski Daniel (Zawisza Bydgoszcz) 6:00.31
  M4x II miejsce: Wasielewski Konrad Licznerski Piotr (AZS Szczecin), Grabowski Dawid (Posnania RBW Poznań), Wicenciak Adam (KW1904 Poznań) 6:09.51
  LW2x III miejsce: Deresz Weronika (WTW Warszawa), Wełna Katarzyna (AZS AWF Kraków) 7:47.10
29. Mistrzostwa Europy 2014 Belgrad (Serbia) 30.05-1.06.2014  
  W2x I miejsce: Fularczyk-Kozłowska Magdalena, Madaj Natalia (LOTTO Bydgostia) 6:52.15 
  W4x III miejsce: Kobus Agnieszka, Dittmann Joanna,Ciaciuch Monika (LOTTO Bydgostia), Springwald Maria (AZS AWF Kraków) 6:17.81 
30. Mistrzostwa Europy 2015 Poznań 29-31.05.2015  
  W2x I miejsce: Fularczyk-Kozłowska Magdalena, Madaj Natalia (LOTTO Bydgostia) 6:55.58 
  W4x III miejsce: Kobus Agnieszka (AZS AWF Warszawa), Leszczyńska Joanna (WTW Warszawa),Ciaciuch Monika (LOTTO Bydgostia), Springwald Maria (AZS AWF Kraków) 6:20.87 
  LW2x III miejsce: Deresz Weronika, Dorociak Joanna (WTW Warszawa) 7:05.36 
31. Mistrzostwa Europy 2016 Brandenburg 6-8.05.2016  
  W4x II miejsce: Kobus Agnieszka (AZS AWF Warszawa), Leszczyńska Joanna (WTW Warszawa),Ciaciuch Monika (LOTTO Bydgostia), Springwald Maria (AZS AWF Kraków) 7:18.53
  LW2x III miejsce: Deresz Weronika, Dorociak Joanna (WTW Warszawa) 7:44.88

apm

Zawodnik Trener