Partner Partner Medialny

Mistrzostwa Świata Seniorów

Medale MŚS

- Mistrzostwa Świata Seniorów rozgrywane są od 1962 roku, początkowo co 4 lata, a od 1974 roku corocznie z wyjątkiem roku Igrzysk Olimpijskich.

- Konkurencje kobiece rozgrywane są w Mistrzostwach Świata Seniorów od 1974 roku.

1. III MŚ mężczyzn 3 - 6.09.1970 r. w St. Catharines (Kanada):  
  2- Broniec Jerzy, Ślusarski Alfons (KKW Bydgoszcz) II miejsce 7:00,2
2. I MŚ kobiet 28.08 - 3.09.1974 r. i IV MŚ mężczyzn 5 - 8.09.1974 r. w Lucernie (Szwajcaria):  
  2- Ślusarski Alfons (KKW Bydgoszcz), Ślusarski Zbigniew (AZS Wrocław) III miejsce 7:04,6
3. II MŚ kobiet 21 - 24.08.1975 r. i V MŚ mężczyzn 25 - 30.08.1975 r. w Nottingham (Anglia):  
  2+ Stadniuk Ryszard (SKS "Czarni" Szczecin), Stellak Grzegorz, st. Kubiak Ryszard (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) II miejsce 7:19,4
4. IV MŚ kobiet i VII MŚ mężczyzn 1 - 5.11.1978 r. w Karapiro (Nowa Zelandia):  
  2+ Nowak Grzegorz, Tomasiak Adam (TW "Polonia" Poznań), st. Kubiak Ryszard (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) III miejsce 7:33,73
5. V MŚ kobiet 30.08 - 3.09.1979 r. i VIII MŚ mężczyzn 4 - 5.09.1979 r. w Bled (Jugosławia):  
  2- Dłużewska Małgorzata, Kościańska Czesława (KKS "Gedania" Gdańsk) III miejsce 3:32,3
6. VIII MŚ kobiet 1982 r. i XI MŚ mężczyzn 1982 r. w Lucernie (Szwajcaria):  
  2- Dłużewska Małgorzata, Kościańska Czesława (KKS "Gedania" Gdańsk) II miejsce 3:34,5
7. XII MŚ kobiet i XV MŚ mężczyzn 17-24.08.1986 r. w Nottingham (Wielka Brytania):  
  4x Cieślakowski Sławomir, Krzepiński Andrzej, Mruk Mirosław (AZS-AWF Warszawa), Wojda Waldemar (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) II miejsce 5:49,51
8. XVII MŚ kobiet i XX MŚ mężczyzn 18 - 22.08.1991 r. w Wiedniu (Austria):  
  1x Broniewski Kajetan (AZS-AWF Warszawa) III miejsce 6:48,91
  2+ Basta Piotr (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Mruczkowski Tomasz, st. Sroga Bartosz (AZS-AWF Gdańsk) II miejsce 7:35,83
  4+ Jankowski Wojciech (Płockie TW "Budowlani"), Łasicki Maciej, Tomiak Tomasz (AZS-AWF Gdańsk), Streich Jacek (WKS "Zawisza" Bydgoszcz), st. Cieślak Michał (Płockie TW "Budowlani") III miejsce 6:01,30
9. XIX MŚ kobiet i XXII MŚ mężczyzn 28.08 - 5.09.1993 r. w Roudnicach-Racicach (Czechy):  
  4- MA Jankowski Wojciech (Płockie TW "Budowlani"), Łasicki Maciej, Tomiak Tomasz (AZS-AWF Gdańsk), Streich Jacek (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) II miejsce 6:06,63
10. XXI MŚ kobiet i XXIV MŚ mężczyzn 20 - 27.081995 r. w Tampere (Finlandia):  
  4- MA Basta Piotr, Łasicki Maciej, (AZS-AWF Gdańsk), Jankowski Wojciech (Płockie TW "Budowlani"), Streich Jacek (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) III miejsce 6:02,13
11. XXIII MŚ kobiet i XXVI MŚ mężczyzn 1 - 8.09.1997 r. w Aiguebelette (Francja):  
  2x ML Kucharski Tomasz (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Sycz Robert (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) I miejsce 6:14,57
12. XXIV MŚ kobiet i XXVII MŚ mężczyzn 6 - 13.09.1998 r. w Kolonii (Niemcy):  
  2x MA Kolbowicz Marek (AZS Szczecin), Korol Adam (AZS-AWF Gdańsk)           III miejsce 6:15,50
  2x ML Kucharski Tomasz (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Sycz Robert (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) I miejsce 6:19,11
13. XXVI MŚ kobiet i XXIX MŚ mężczyzn 1 - 6.08.2000 r. w Zagrzebiu (Chorwacja):  
  4- KA Motylewska Honorata (PTW Płock), Tybinkowska Iwona, Zygmunt Iwona, Bełka Aneta (RTW Lotto Bydgostia) II miejsce 6:47.16
14. XXVII MŚ kobiet i XXX MŚ mężczyzn 19 - 26.08.2001 w Lucernie (Szwajcaria):  
  2x ML Kucharski Tomasz (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Sycz Robert (RTW Bydgostia) II miejsce 6:19,45
  2x KL Demianiuk Katarzyna (AZS-AWF Warszawa), Mokronowska Ilona (Posnania Poznań) II miejsce 6:58,02
15. XXVIII MŚ kobiet i XXXI MŚ mężczyzn 15 - 22.09.2002 w Sewilli (Hiszpania):  
  2xML Kucharski Tomasz (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Sycz Robert (RTW Bydgostia) II miejsce 6:13,50
  4xMA Sławomir Kruszkowski (AZS UMK Toruń), Adam Bronikowski (AZS AWF Warszawa), Adam Korol, Marek Kolbowicz (AZS Szczecin) II miejsce 5:40,43
16. XXIX MŚ kobiet i XXXII MŚ mężczyzn 25.08 - 1.09.2003 w Mediolanie (Włochy):  
  2xML Kucharski Tomasz (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Sycz Robert (RTW Bydgostia) II miejsce 6:33,12
  4xMA Sławomir Kruszkowski (AZS UMK Toruń), Adam Bronikowski (AZS-AWF Warszawa), Adam Korol, Marek Kolbowicz (AZS Szczecin) III miejsce 6:18,80
17. XXX MŚ kobiet i XXXIII MŚ mężczyzn 27.08 - 1.09.2004 w Banyoles (Hiszpania):  
  2+MA Basta Piotr (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Wika Marcin (LOTTO Bydgostia WSG GP), str. Rafał Cholewiński II miejsce 6:55,63
18. XXXI MŚ kobiet i XXXIV MŚ mężczyzn 29.08 - 4.09.2005 w Gifu (Japonia):  
  4xMA Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz (AZS Szczecin), Michał Jeliński (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Adam Korol (AZS-AWFiS Gdańsk) I miejsce 5:34,96
  2xML Robert Sycz (LOTTO Bydgostia WSG GP), Paweł Rańda (AZS Politechnika Wrocław) III miejsce 6:07,93
19. XXXII MŚ kobiet i XXXV MŚ mężczyzn 20 - 27.08.2006 w Eton (Wielka Brytania):  
  4xMA Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz (AZS Szczecin), Michał Jeliński (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Adam Korol (AZS AWFiS Gdańsk) I miejsce 5:38,99
  8+ML Stańczuk Mariusz (AZS-AWF Warszawa), Wiśniewski Szymon, Madej Maciej, Mrozowicz Cezary (AZS-AWFiS Gdańsk), Pawłowski Łukasz (AZS UMK Toruń), Kowalik Tomasz, Siemion Łukasz, Bielaszewski Jarosław, st. Woźniak Rafał (LOTTO Bydgostia WSG GP) III miejsce 5:38,71
  2xTA Jolanta Pawlak, Piotr Majka (AZS Szczecin) II miejsce  
  1xWA Martyna Snopek (AZS Szczecin) III miejsce 6:25,67
20. XXXIII MŚ kobiet i XXXVI MŚ mężczyzn 26.08 - 2.09.2007 w Monachium (Niemcy):  
  4xMA Korol Adam (AZS-AWFiS Gdańsk), Michał Jeliński (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski (AZS Szczecin) I miejsce 5:49,42
  2+MA Pacześ Dawid, Kardas Łukasz (AZS Szczecin), st. Trojanowski Daniel (LOTTO Bydgostia WSG GP) I miejsce 7:00,10
  2xTA Jolanta Pawlak, Piotr Majka (AZS Szczecin) III miejsce 4:16,74
  1xWA Martyna Snopek (AZS Szczecin) III miejsce 6:08,54
21. XXXIV MŚ kobiet i XXXVII MŚ mężczyzn 22 - 27.07.2008 w Linz (Austria):  
  4xKL Renc Agnieszka, Deresz Weronika (WTW Warszawa), Kemnitz Magdalena (Posnania Poznań), Myszk Monika (AZS AWFiS Gdańsk) II miejsce 6:39.38
22. XXXV MŚ kobiet i XXXVIII MŚ mężczyzn 23 - 30.08.2009 w Poznaniu:  
  2xKA Michalska Julia, Fularczyk Magdalena (Tryton Poznań) I miejsce 6:47,18
  4xMA Korol Adam (AZS-AWFiS Gdańsk), Michał Jeliński (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski (AZS Szczecin) I miejsce 5:38,33
  2xKL Renc Agnieszka (WTW Warszawa), Kemnitz Magdalena (Posnania Poznań) II miejsce 6:56,65
  4-ML Rańda Paweł (AZS Politechnika Wrocław), Łukasz Pawłowski (AZS UMK Toruń), Bernatajtys Miłosz, Siemion Łukasz (Lotto Bydgostia WSG GP) III miejsce 5:52,70
23. XXXVI MŚ kobiet i XXXIX MŚ mężczyzn 31.10 - 4.11.2010 Karapiro (Nowa Zelandia):  
  2xKA Michalska Julia, Fularczyk Magdalena (Tryton Poznań) III miejsce 7:14,40
24. XXXVII MŚ kobiet i XL MŚ mężczyzn 15 - 19.08.2012 Plovdiv (Bułgaria):  
  4xKL Renc Agnieszka, Deresz Weronika, Halko Jaclyn (WTW Warszawa), Kemnitz Magdalena (Lotto Bydgostia WSG) I miejsce 6:36,17
  4xML Stańczuk Mariusz (AZS AWF Warszawa), Jankowski Miłosz, Sobczak Adam (AZS AWFiS Gdańsk), Mikołajczewski Artur (Gopło Kruszwica) I miejsce 5:55,03
25. Mistrzostwa Świata 2013 Chungju (Korea Płd.) 25.08-1.09.2013:  
  W4x III miejsce: Fularczyk-Kozłowska Magdalena, Madaj Natalia (LOTTO Bydgostia), Leszczyńska Joanna, Lewandowska Sylwia (WTW Warszawa) 6:46.27
26. Mistrzostwa Świata 2014 Amsterdam (Holandia) 24-31.08.2014:  
  W2x II miejsce: Fularczyk-Kozłowska Magdalena, Madaj Natalia (LOTTO Bydgostia) 6:39.36
  M8+ III miejsce: Aranowski Krystian, Juszczak Piotr, Szpakowski Michał (Zawisza Bydgoszcz), Burda Mikołaj (LOTTO Bydgostia), Brzeziński Marcin (WTW Warszawa), Schodowski Zbigniew (AZS AWF Gorzów Wielkopolski), Fuchs Robert (AZS UMK Energa Toruń), Wilangowski Mateusz (Wisła Grudziądz), Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz) 5:26.90

apm

Zawodnik Trener