Główny Sponsor Partner Partner Medialny

Mistrzostwa Świata Juniorów

MedaleMŚJ

1.

II MŚJ Amsterdam (Holandia) 1-4 sierpnia 1968

JM2-

Miłosiński Piotr, Różycki Sławomir (Skra Warszawa)

II m.

5:48,61

2.

III MŚJ Neapol (Włochy) 6-9 sierpnia 1969

JM2+

Maciejowski Sławomir, Stellak Grzegorz (PTW Budowlani Płock), st. Domachowski Zbigniew (AZS MKSW Szczecin)

II m.

5:42,74

JM4+

Drula Lech, Ulczyński Jerzy, Terelis Bogdan, Górzyński Marek, st. Domachowski Zbigniew (AZS MKSW Szczecin)

III m.

5:01,76

3.

VI MŚJ Mediolan (Włochy) 2-5 sierpnia 1972

JM4-

Góżdź Marian, Kerner Ziemowit, Bogucki Włodzimierz, Zimny Zbigniew (AZS MKSW Szczecin)

III m.

5:02,38

4.

VIII MŚJ Ratzeburg (Niemcy) 1-4 sierpnia 1974

JM4-

Bednarski Jerzy, Kamiński Marek, Michalski Krzysztof, Walkowski Walenty (PTW Budowlani Płock)

III m.

5:05,65

5.

XI MŚJ Tampere (Finlandia) 4-7 sierpnia 1977

JM2+

Jasiński Andrzej, Czapara Roman, st. Deka Sławomir (Zawisza Bydgoszcz)

I m.

5:16,91

6.

XII MŚJ Belgrad (Jugosławia) 26-30 lipca 1978

JW1x

Kobylińska Marta (Skra Warszawa)

III m.

4:01,46

7.

XIII MŚJ Moskwa (ZSRR) 14-18 sierpnia 1979

JM2+

Niemiałtowski Mariusz, Michalski Jarosław, st. Deka Sławomir (Zawisza Bydgoszcz)

III m.

5:25,17

8.

XIV MŚJ Hazewinkel (Belgia) 1-6 sierpnia 1980

JW2-

Janc Katarzyna, Lorenz Elwira (MKS Wałcz)

II m.

3:44,40

9.

XV MŚJ Panczerewo (Bułgaria) 4-8 sierpnia 1981

JM1x

Broniewski Kajetan (SWOS nr 2 Warszawa)

II m.

5:21,95

10.

XIX MŚJ Brandenburg (Niemcy) 7-11 sierpnia 1985

JM2x

Pacuk Ireneusz, Rodowicz Bogusław (Gedenia Gdańsk)

III m.

5:31,83

11.

XXI MŚJ Kolonia (Niemcy) 5-9 sierpnia 1987

JW1x

Gnieciak Joanna (Stoczniowiec Gdańsk)

II m.

6:04,73

12.

XXV MŚJ Banyoles (Hiszpania) 31 lipca - 4 sierpnia 1991

JM2+

Olszewski Piotr, Szachmytowski Artur, st. Malec Sławomir (PTW Płock)

III m.

7:19,31

13.

XXVI MŚJ Montreal (Kanada) 12-16 sierpnia 1992

JW1x

Tomczak Agnieszka (KKW ZNTK Bydgoszcz)

III m.

8:22,77

14.

XXVII MŚJ Aarungen (Norwegia) 5-8 sierpnia 1993

JW1x

Tomczak Agnieszka (KKW ZNTK Bydgoszcz)

III m.

8:01,59

15.

XXIX MŚJ Poznań 5-6 sierpnia 1995

JM2+

Konecki Przemysław, Sitko Marek, st. Kotłowski Przemysław (KKW ZNTK Bydgoszcz)

III m.

7:22,92

JW4x

Bełka Aneta, Wojtaszyk Izabela (KKW ZNTK Bydgoszcz), Kulka Paulina (AZS Politechnika Wrocław), Weinrauder Katarzyna (BKW Bydgoszcz)

III m.

6:44,30

16.

XXX MŚJ Strathclyde (Szkocja) 8-10 sierpnia 1996

JW2x

Weinrauder Katarzyna (BKW Bydgoszcz), Wojtaszyk Izabela (RTW Bydgostia Kabel)

I m.

7:21,13

JM4+

Rozalski Artur, Snochowski Błażej (AZS UMK Toruń), Chrobociński Rafał, Kopycki Mariusz, st. Gomułka Maciej (PTW Płock)

III m.

6:31,17

17.

XXXI MŚJ Hazewinkel (Belgia) 8-10 sierpnia 1997

JW2-

Gazda Dorota, Wesołowska Magdalena (RTW Bydgostia Kabel)

II m.

7:42,59

18.

XXXII MŚJ Linz-Ottensheim (Austria) 6-8 sierpnia 1998

JM4-

Hejmej Rafał, Pryciak Marcin (Zawisza Bydgoszcz), Sobierajski Tomasz (PTW Płock), Tomaszewski Michał (Wisła Grudziądz)

II m.

6:15,83

19.

XXXIII MŚJ Plovdiv (Bułgaria) 5-8 sierpnia 1999

JM8+

Gutorski Wojciech, Burda Mikołaj (RTW Bydgostia Kabel), Buchalski Piotr, Olczak Łukasz, Zalewski Bogdan (PTW Płock), Kopczyński Tomasz, Politowski Marcin, Wiśniewski Jacek, st. Trojanowski Daniel (AZS UMK Toruń)

I m.

5:24,13

20.

XXXIV MŚJ Zagrzeb (Chorwacja) 2-5 sierpnia 2000

JM2-

Gutorski Wojciech, Burda Mikołaj (RTW Bydgostia Kabel)

II m.

6:42,39

21.

XXXVI MŚJ Troki (Litwa) 7-10 sierpnia 2002

JW2x

Fularczyk Magdalena (Wisła Grudziądz), Pytel Patrycja (Orzeł Wałcz) II miejsce

II m.

8:04,50

JM4x

Sobczak Arnold (Gopło Kruszwica), Słoma Karol (MOS Ełk), Brzeziński Marcin, Rzeczkowski Piotr (WTW Warszawa)

III m.

6:35,80

22.

XXXVII MŚJ Ateny (Grecja) 6-9 sierpnia 2003

JW1x

Michalska Julia (Tryton Poznań)   (1000 m)

I m.

3:39,71

JW2-

Pińska Olga, Specjalska Anna (WTW Włocławek)   (1000 m)

III m.

3:35,51

23.

XXXVIII MŚJ Banyoles (Hiszpania) 27 lipca - 1 sierpnia 2004

JM2x

Śledzik Artur (Posnania Poznań), Kubiak Dawid (Tryton Poznań)

II m.

6:34,63

JM2+

Cichocki Tomasz, Grzelak Michał, st. Cholewiński Rafał (PTW Płock)

III m.

7:25,33

JW8+

Zieleniewska Agata (RTW Bydgostia Kabel), Zdrojewska Monika (Wisła Grudziądz), Madziewicz Magdalena, Kantorska Kinga, Wołna Katarzyna (WTW Włocławek), Podsiedlak Anna, Staniszewska Marta (AZS UMK Toruń), Wojciechowska Aleksandra (PTW Płock), st. Maciukiewicz Natalia (MOS Ełk)

III m.

6:32,12

24.

XXXIX MŚJ Brandenburg (Niemcy) 3-6 sierpnia 2005

JM4+

Wielgosz Rafał (AZS UMK Toruń), Ratajczak Michał (KW 04 Poznań), Milczarek Radosław, Karolkowski Kamil, st. Nowicki Paweł (PTW Płock)

III m.

6:32,25

25.

XL MŚJ Amsterdam (Holandia) 2-5 sierpnia 2006

JW1x

Madaj Natalia (Orzeł Wałcz)

I m.

8:04,99

26.

XLIII MŚJ Brive la Gaillarde (Francja) 5-8 sierpnia 2009

JM1x

Zajkowski Kamil (PTW Płock)

II m.

7:03,52

27.

XLVII MŚJ Troki (Litwa) 7 - 11 sierpnia 2013

JM1x

Węgrzycki-Szymczyk Natan (AZS AWF Warszawa)

I m.

6:59,69

JM2x

Pawłowski Marcin (Lotto Bydgostia), Czaja Dominik (AZS AWF Kraków)

III m.

6:32,48

JM4-

Krawitowski Damian (Budowlani Toruń), Iskra Michał, Krajewski Łukasz (PTW Płock), Zaporowski Michał (AZS UMK Energa Toruń)

III m.

6:09,01

apm

Zawodnik Trener