Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Ryszard Stadniuk Prezesem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich

Ryszard Stadniuk został Prezesem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Wyboru dokonali delegaci na Sejmik Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, który w niedzielę obradował w Warszawie.

DSCF0612
- Polskie wioślarstwo stać w igrzyskach olimpijskich w Tokio na powtórzenie wyniku z Rio de Janeiro. Gdybym nie miał takiego przekonania, to nie startowałbym w tych wyborach. Ciągle czuję w sobie wiele energii i chęci do pracy na rzecz wioślarstwa. Nasza dyscyplina ma ogromny potencjał - mówił Ryszard Stadniuk podczas prezentacji programu. Otrzymał on 32 głosy, a jego kontrkandydaci Sebastian Kosiorek 10 i Ryszard Koch 2.

DSCF0600
Urodzony 27 października 1951 roku Ryszard Stadniuk został wybrany Prezesem PZTW na szóstą kadencję. Po raz pierwszy sternikiem Związku został w 1997 roku po igrzyskach olimpijskich w Atlancie. Jest również szefem Zarządu Wioślarstwa Europejskiego (ERMB). W igrzyskach olimpijskich w Moskwie zdobył brązowy medal w czwórce ze sternikiem. W 1975 roku został wicemistrzem świata w dwójce ze sternikiem. Wielokrotnie był mistrzem Polski w różnych osadach.

DSCF0606
W trakcie dzisiejszego Sejmiku delegaci przy dwóch głosach wstrzymujących się udzielili absolutorium ustępującemu Prezesowi i Zarządowi.

W 11-osobowym Zarządzie PZTW znalazło się m.in. trzech mistrzów olimpijskich - Michał Jeliński, Adam Korol i Tomasz Kucharski.

W głosowaniu poszczególni członkowie Zarządu PZTW uzyskali następującą liczbę głosów: Adam Korol (27), Stefan Janeczek (22), Andrzej Krzepiński (20), Michał Jeliński (18), Jacek Karolak (18), Tomasz Kucharski (18), Anna Tataruch (18), Jarosław Wolski (18) i Maciej Karczewski (15).

Po piętnaście głosów w głosowaniu otrzymali jeszcze Franciszek Kamiński i Paweł Szczepaniak, którzy z Maciejem Karczewskim wzięli udział w dogrywce. Nie przyniosła ona rozstrzygnięcia. Maciej Karczewski do Zarządu PZTW wszedł po drugiej dogrywce, w której 21 głosami pokonał Pawła Szczepaniaka 15..

Poza tym w skład Zarządu PZTW weszli jeszcze Pani Marta Marszałek, przedstawicielka Kolegium Sędziów oraz Prezes Ryszard Stadniuk.

Obrady Sejmiku pod przewodnictwem Ryszarda Kowalika przebiegły bardzo sprawnie. .

DSCF0618

DSCF0602

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener