Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Trzech mistrzów olimpijskich w Zarządzie PZTW

Tego jeszcze w polskim sporcie nie było. Niewykluczone, że jest to ewenement na skalę światową. W składzie Zarządu Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich na lata 2017-2020 znalazło się trzech mistrzów olimpijskich.

michal jelinskiTomasz Kucharski na najwyższym stopniu podium stał dwa razy. Razem z Robertem Syczem zwyciężył w Sydney i Atenach w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej. Adam Korol i Michał Jeliński triumfowali w Pekinie w czwórce podwójnej, a w składzie osady byli jeszcze Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski.

Od dzisiaj Jeliński, Korol i Kucharski będą współrządzić w polskim wioślarstwie. - Myślę, że dojrzałem i posiadam odpowiednie doświadczenie, żeby znaleźć się w składzie Zarządu Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich - powiedział Tomasz Kucharski dziennikarzowi Programu I Polskiego Radia. - Byłem trenerem oraz urzędnikiem i posiadłem już wystarczające kompetencje, żeby daradzać oraz wspierać prezesa.

Dla Tomasza Kucharskiego nie ulega wątpliwości, że najważniejszym celem polskiego wioślarstwa jest przygotowanie się do igrzysk w Tokio. - Trzeba zrobić wszystko, żeby nie tylko powtórzyć wynik z Rio de Janeiro, a nawet go poprawić - powiedział.

Tomasz Kucharski podkreślił, że "w polskim wioślarstwie następuje zmiana warty." - Odbywa się to ewolucyjnie. Niektórzy zawodnicy, którzy wcześniej zakończyli kariery sportowe zastępują starszych działaczy - zakończył Tomasz Kucharski..

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener