Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

W Jelczu Laskowicach przegląd kadr na ergometrze

- Chcę w Ergowiosłach wypaść jak najlepiej, ale mam świadomość, że nie będzie to mój szczyt formy, a co najwyżej podsumowanie zgrupowania – powiedziała Anna Wierzbowska, olimpijka z Rio de Janeiro w dwójce bez sterniczki.

Anna Wierzbowska razem z kadrą kobiet kończy obóz w Szklarskiej Porębie, gdzie nasze czołowe zawodniczki z brązowymi medalistkami IO 2016, od prawie trzech tygodni przygotowują się do sezonu.

- Oczywiście było bardzo dużo biegania na nartach. Teraz już śmigamy łyżwą, choć na początku kilka z nas m.in. ja też miało problemy z opanowaniem tej techniki – śmieje się reprezentantka Polski i dodaje, że „robota w Dusznikach szła znakomicie.”

DSC 0818

Dziennie Anna Wierzbowska przebiegała około 28 kilometrów i to wcale nie było najwięcej. Jej siostra Maria w czasie jednej „dniówki” uzyskała 32 km. - Warunki do zimowego treningu miałyśmy wręcz idealne – powiedziała Anna Wierzbowska. – Trasy były znakomicie przygotowane. Zajęć na ergometrze nie było tak dużo.

Teraz jak mówi Anna Wierzbowska zawodniczki „wyczekują tej soboty.” – Będzie pierwsza w tym roku rywalizacja. Zanosi się na ciekawe zawody – dodaje.

Zapraszamy sympatyków sportu do Jelcza Laskowice, gdzie będziemy mieli przegląd naszych kadr wioślarskich. W hali, gdzie zobaczymy m.in. nasze brązowe medalistki olimpijski, odbywa się wiele ciekawych imprez sportowych. Niektóre swoje mecze rozgrywa tam czołowy zespół kobiecej ekstraklasy siatkarek Impel Wrocław.

Ergowiosła będą też sprawdzianem dla organizatorów. Tutaj bowiem w lipcu w ramach World Games odbędzie się rywalizacja na ergometrze wioślarskim.

DSC 0805

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener