Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska odebrały nagrodę dla kobiecej osady roku

Mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro w dwójkach podwójnych Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj odebrały nagrodę dla najlepszej żeńskiej osady 2016 roku. Gala Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA) odbyła się w sobotę w kanadyjskim Vancouver.

FullSizeRender 1

- Tytuł Kobiecej Osady Roku 2016 w naszych rękach! Dziękujemy naszemu trenerowi. Bez jego pracy i naszej współpracy tej nagrody by nie było! To nasz wspólny sukces - napisała na portalu społecznościowym Fularczyk-Kozłowska, która zamieściła też zdjęcia z uroczystości.

Światowa federacja przyznała wyróżnienia w kilku kategoriach, a plebiscyt zdominowali złoci medaliści z Rio. Fularczyk-Kozłowska i Madaj zostały wyróżnione przez FISA jako pierwsza kobieca osada z Polski. W 2006 roku taki tytuł w kategorii mężczyzn otrzymali Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Konrad Wasielewski. Dwa lata później tytuł trenera roku odebrał Aleksander Wojciechowski.

Za najlepszą męską osadę 2016 roku zostali uznani chorwaccy bracia Martin i Valent Sinkovicowie, złoci medaliści z Rio de Janeiro w rywalizacji dwójek podwójnych. Najlepszym trenerem został Roger Barrow z RPA, natomiast wśród sportowców niepełnosprawnych triumfowała Brytyjka Rachel Morris, która wcześniej zdobywała medale igrzysk paraolimpijskich w kolarstwie.

FullSizeRender 3

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener