Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Weronika Deresz: w Livigno zima w pełni

- Trasy mamy bardzo dobrze przygotowane, a zima jest w pełni. Na nartach spędzamy od 1.45 do 2.15 h i w tym czasie pokonujemy około 30 kilometrów - mówi Weronika Deresz, która z koleżankami z kadry wagi lekkiej kobiet Joanną Dorociak (obie WTW Warszawa) oraz Martyną Mikołajczak (RTW LOTTO Bydgostia) przygotowuje się do sezonu od 30 stycznia na zgrupowaniu we włoskim Livigno.

DSC 0192
Zawodniczki do Livigno udały się praktycznie prosto z mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim w Jelczu Laskowicach. Przypomnijmy, że w wadze lekkiej pań triumfowała Joanna Dorociak 7.06,7 przed Weroniką Deresz 7.07,5. - Mój wynik jest tylko o dwie dziesiąte sekundy gorszy od rekordu życiowego, a wystartowałam przecież bez jakiegoś specjalnego przygotowania. Dlatego jestem bardzo zadowolona z uzyskanego czasu - mówi Weronika Deresz.

DSC 0193Ośrodek w Livigno, gdzie przebywają nasze kadrowiczki jest położony w górach, ale nie robią one na naszej zawodniczce żadnego wrażenia. Trudno zresztą się dziwić. W grudniu Weronika Deresz była w Nepalu. - Zawsze chciałam odwiedzić ten kraj. W czasie tej wycieczki znalazłam się na wysokości 5600 m więc byłam ze cztery kilometry wyżej niż jesteśmy obecnie. Obrazy zapierały dech w piersiach. W Himalajach szukałam wyciszenia oraz odpowiedzi na parę ważnych pytań - zakończyła olimpijka z Rio de Janeiro.

Miło jest nam poinformować, że Weronika Deresz oraz Joanna Hentka i Marcin Brzeziński (wszyscy WTW Warszawa) zostali docenieni w XVII Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Warszawy. Stołeczny klub błyszczal na gali, na której ogłoszono wyniki. Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w czwórce podwójnej Joanna Hentka zajęła trzecie miejsce, Marcin Brzeziński był siódmy, a Weronika Deresz ósma.

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener