Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Nasz Prezes doceniony przez FISA

DSC 0706Ryszard Stadniuk na Kongresie Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA) w Tokio otrzymał nominację reprezentanta tej organizacji na Europę na kolejne dwa lata. Prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich sprawował tę funkcję w poprzednim czteroleciu.

Ryszard Stadniuk jest przewodniczącym Zarządu Wioślarstwa Europejskiego (ERMB). Reprezentant FISA i szefowanie europejskiemu wioślarstwu są dwiema niezależnymi od siebie funkcjami.

Ryszard Stadniuk urodził się 27 października 1951 roku w Szczecinie, startował w igrzyskach olimpijskich w 1976 i 1980 roku. W Moskwie zdobył brązowy medal w czwórce ze sternikiem. Był wicemistrzem świata w 1975 roku w dwójce ze sternikiem. Dziewięciokrotny mistrz Polski, przedsiębiorca.

Prezesem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich po igrzyskach olimpijskich w Atlancie. W styczniu 2017 roku został wybrany na kolejną kadencję.

- Cała jego kariera to długa, niezwykle ciężka i ambitna walka o wynik sportowy i tytuł inżyniera. Zwycięsko połączył te dwie wielkie pasje swojego życia - napisał red. Bogdan Tuszyński w encyklopedii "Polskich Olimpijczyków."

W plebiscycie na najlepszego wioślarza w 80-leciu PZTW zajął 7-9 m. Podczas igrzysk olimpijskich w Sydney był zastępcą szefa polskiej misji. Jest wiceprezesem PKOl. Za swe osiągnięcia sportowe został odznaczony m. in. srebrnym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe (1975, 1980) i Krzyżem Kawalerskim OOP (1999).

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener