Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Michał Płotkowiak o wioślarstwie w Anglii

PłotkowiakOsiem lat temu płynął w osadzie, która wygrała najsłynniejszy na świecie wioślarski wyścig między uczelniami Oksford i Cambridge. Michał Płotkowiak, bo o nim mowa, swoją karierę zawodniczą rozpoczynał w barwach Posnanii Poznań, którą reprezentował do 1998 roku. Następnie przeszedł do KW 04 Poznań, w którym wywalczył tytuł mistrza Polski w 2003 roku w kategorii młodzieżowej oraz wicemistrza seniorów w jedynkach w 2002 roku.

Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu w Hanowerze, doktorem Oksfordu w dziedzinie inżynierii biomedycznej.

- W 2007 roku mieliśmy dobry zespół, ale osada Cambridge okazała się lepsza. Przegrana była dla nas wielkim zawodem.  Jednak  okazało się, że  porażkę można przekuć w sukces i dzięki ciężkiej pracy całego zespołu w 2009 roku wygraliśmy wyścig - powiedział Michał Płotkowiak.

Mówiąc o wioślarstwie w Anglii podkreślił, że to sport masowy. - Tradycje wioślarskie są bardzo mocno zakorzenione w szkołach i na uczelniach - powiedział. - Poza tym klimat w Anglii jest dużo łagodniejszy co pozwala wiosłować praktycznie przez cały rok. Od najmłodszych lat dba się w klubach o prawidłową sylwetkę zawodnika  podczas wiosłowania, dobiera się  odpowiednie ćwiczenia w celu unikania kontuzji. W Anglii przez ostatnie lata wioślarstwo doczekało się, moim zdaniem, przesadnego dofinansowania, które z pewnością nie jest możliwe do utrzymania na dłuższą metę. Niszczy to  amatorski smak tego sportu ale pozwala na zdobywanie większej ilości medali olimpijskich.

Prywatnie Michał Płotkowiak jest mężem Julii Michalskiej - brązowej medalistki igrzysk w Londynie w dwójce podwójnej.

więcej na www.poznanskiedragony.pl

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener