Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

W Poznaniu o medale Akademickich Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim

W piątek i sobotę w Poznaniu - Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Przyrodniczego ul Dojazd 7 -  rozegrane zostaną Akademickie Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. - Jest to bardzo duża impreza, fajnie organizowana. Pierwszy raz odbędzie się w Poznaniu, wcześniej o medale walczono w Warszawie - mówi trenerka Iwona Wójcik-Pietruszka na co dzień pracująca w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W stolicy Wielkopolski wystartuje około 580 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 52 uczelnie. Swoje ekipy awizują najbardziej prestiżowe szkoły wyższe w kraju.

- W mojej trzynastoosobowej ekipie jest tylko dwóch wioślarzy - podkreśla Iwona Wójcik-Pietruszka. - Reszta to studenci, którzy swoją przygodę z wioślarstwem rozpoczęli dopiero na studiach. Uczą się także wiosłować w ósemkach i potem startują na wodzie.

Dodajmy, że Akademickie Mistrzostwa Polski na wodzie rozegrane w ostatni weekend maja. - Rywalizacja na ergometrze nie jest zdominowana wyłącznie przez profesjonalnych zawodników. Zdarzają się przypadki, że to tacy "świeżacy" wygrywają - mówi trenerka Wójcik-Pietruszka.

W Poznaniu medale zostaną rozdane w czterech kategoriach - kobiet waga lekka i open oraz mężczyzn waga lekka i open.

DSC 1718

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener