Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Studenci rywalizowali na ergometrze wioślarskim

W Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim (dystans 1000 m).

- Tak jak spodziewaliśmy się była to duża, licznie obsadzona impreza. Przyjechały zawodniczki z dużych i małych ośrodków akademickich - powiedziała trenerka Iwona Wójcik-Pietruszka na co dzień pracująca w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ekipa z Grodu Kraka należała do najlepszych. Zawodniczki zwyciężyły w kategorii uczelni technicznych, co dało im trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Z kolei wioślarze z AGH uplasowali się łącznie na czwartej pozycji. Dodajmy, że swoje ekipy przysłały najbardziej prestiżowe wyższe szkoły w kraju.

W akademickim czempionacie przewinęło się wiele osób znanych z wyczynowego wioślarstwa. Obecny był m.in. trener kadry wagi lekkiej Piotr Buliński, którego podopieczni z Politechniki Gdańskiej należeli do najlepszych.  W wadze lekkiej 1-2 miejsce zajęli Piotr Gielec (SGGW Warszawa) i Łukasz Stasiewicz (Politechnika Gdańska). W tej samej konkurencji triumfowała Anna Majek (AWF Poznań) przed Sylwią Zimnicką (Politechnika Gdańska).

Popularne AMP-y to całoroczny cykl ogólnopolskich zawodów studenckich, wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, czyli około 80 imprez sportowych w 40 dyscyplinach, rozgrywanych na terenie całej Polski, głównie w najsilniejszych ośrodkach akademickich.

Dodajmy, że Akademickie Mistrzostwa Polski na wodzie rozegrane w ostatni weekend maja.

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener