Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Sprawdzian na ergometrze w Lago Azul

Właśnie mija półmetek ostatniego w tym roku zgrupowania w portugalskim Lago Azul. Sprzyjająca pogoda pozwala w pełni realizować założenia szkoleniowe.

- Pływamy na dwójkach w różnych zestawieniach, nastawiając się głównie na wyrównywanie różnic  i eliminację błędów technicznych poszczególnych zawodniczek - mówi Przemysław Abrahamczyk, trener kadry wagi lekkiej kobiet. - Końcową część zgrupowania pragnę poświęcić głównie na doszlifowanie elementów  pod kątem startu w zbliżających się Centralnych Regatach Otwarcia Sezonu Seniorów w Poznaniu. Pierwszy dzień to start na jedynkach, a w drugim na dwójkach podwójnych.                                                                                                         

Cieszy aktualnie dobra forma zawodniczek, potwierdzona wynikami przeprowadzonego sprawdzianu na ergometrze na dystansie 2000 m.  Jak podkreśla trener Abrahamczyk miał on na celu weryfikację efektów pracy, wykonanej w całym okresie przygotowawczym.

- Uzyskane przez zawodniczki rezultaty napawają optymizmem i są naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Na szczególne uznanie zasługuje wynik osiągnięty przez Weronikę Deresz 7.05,1. W ciągu ostatniej dekady w wadze lekkiej nikomu tak dobrego rezultatu nie udało się osiągnąć. Jest to życiówka wspomnianej zawodniczki, cieszy mnie fakt, że pomimo od wielu lat plasowania się  w czołówce  kadry, Weronika wciąż jest w stanie się rozwijać i przesuwać  granice  swoich możliwości - zakończył nasz szkoleniowiec.

W zgrupowaniu udział biorą zawodniczki kadry wagi lekkiej: Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak, Joanna Dorociak oraz Monika Kowalska. Do kraju wracamy 12 kwietnia.

17778983 1592502174096464 365314406 o

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener