Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

W sobotę na Kanale Żerańskim zaczynamy sezon

W sobotę na Kanale Żerańskim w Warszawie zaczynamy krajowy sezon. Jutro na tym akwenie rozegrane zostaną Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe (początek 11.00, przewidywany koniec około 15.00).

Na starcie zobaczymy kilku naszych olimpijczyków z Rio de Janeiro m.in. w męskich wiosłach krótkich. Grupa tej kadry przyjechała do stolicy ze zgrupowania w Wałczu i miała badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej. Dziś podopieczni trenera Aleksandra Wojciechowskiego trenowali na Kanale Żerańskim.

- Na razie jest zimno i pod wiatr. Nasłuchujemy prognozy pogody. Jutro ma być trochę cieplej - powiedział nasz szkoleniowiec.

DSCF0510
- Natomiast w czasie zgrupowania w Wałczu pogoda była lepsza niż w Lago Azul. Mieliśmy świetne warunki do treningu. Poza pływaniem było też dużo biegania - powiedział Wiktor Chabel, który ma wielkę chrapkę na zwycięstwo na Długim Dystansie, podobnie zresztą jak jego koledzy z kadry.

Bieg mężczyzn na jedynkach zaplanowany został jako czwarta konkurencja, a rywalizację najlepszych skiffistów rozpocznie o 11.51 Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń).

Na starcie zabraknie naszych kobiecych kadr, które przebywają na zgrupowaniu w portugalskim Lago Azul.

Zawodniczki i zawodnicy będą mieli w sobotę do pokonania na Kanale Żerańskim dystans 8 km. Meta znajduje się na wysokości Zakładów Zbożowych przy ul. Płochocińskiej. Po raz pierwszy w tym sezonie w kraju na klasycznej trasie nasze osady popłyną 22-23 kwietnia w Poznaniu w Centralnych Kontrolnych Regatach Seniorów i Juniorów.

Najważniejszą imprezą sezonu będą mistrzostwa świata w Sarasocie (USA, 24.9-1.10). Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną 26-28 maja w czeskich Racicach, a tydzień później odbędzie w Poznaniu krajowy czempionat.

 

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener