Partner Partner Medialny

Pierwszy sprawdzian juniorów

W rozegranych w sobotę na Kanale Żerańskim Regatach Długodystansowych startowali również juniorzy.

- Był to pierwszy oficjalny sprawdzian na wodzie w tej kategorii wiekowej, w którym ze względu na dystans ośmiu kilometrów ocenione zostały nie tylko umiejętności techniczne, ale również przygotowanie tlenowe zawodników. Niestety, liczebna obsada tegorocznych zawodów nie zachwycała. Po konsultacjach w Wałczu i ocenie wyników sprawdzianów miałem swoich faworytów - powiedział trener kadry juniorów Artur Jankowiak.

DSCF0538
Podobnie jak w sprawdzianach na lądzie dominację na początku sezonu potwierdził Fabian Barański z WTW Włocławek. Niezwykle pasjonujący okazał się wyścig dwójek bez sterniczki kobiet, w którym z sekundową przewagą wpłynęla na metę dwójka Paulina Grzella-Barbara Streng (BKW/BTW Bydgoszcz), która wygrała z osadą AZS AWF Kraków Barbara Wojtarowicz - Sara Bugajska.

Ze znaczną przewagą zwyciężyła dwójka bez sternika Mateusz Kaliński - Piotr Dziewieczyński z RTW LOTTO Bydgostia i jedynkarka Zuzanna Lesner z UKS Ateny Wałcz.

DSCF0508

Juz za dwa tygodnie wszyscy spotkają się na regatach w Poznaniu, gdzie rywalizacja odbędzie sie na tradycyjnym dystansie 2000 m.

W tym sezonie najważniejszymi regatami dla juniorów będą mistrzostwa Europy w Krefeld 20-21 maja oraz mistrzostwa świata w Trokach 2-6 sierpnia.