Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Myślami już przy Wielkanocy

- Dzisiaj mija ostatni dzień naszego zgrupowania w portugalskim Lago Azul. Przed nami ostatni trening na dwójkach, pakowanie sprzętu i łodzi oraz szykowanie się do jutrzejszego porannego wylotu do Polski - napisała do nas Weronika Deresz, która z koleżankami z kadry wagi lekkiej pod kierunkiem trenera Przemysława Abrahamczyka przygotowywała się do sezonu.
 
Jak podkreśliła nasza zawodniczka "tym razem pogoda podczas obozu była znakomita i nie przypomina ona sobie, aby w ostatnich latach przez cały czas było słońce, wysokie temperatury i wodę bez fali, jak to miało miejsce tym razem."

- Myślami każdy z nas jest już w domu i nastraja się na zbliżające się Święta Wielkanocne. Ja tradycyjnie spędzę ten czas w domu, w gronie rodziny i przyjaciół. To cenne chwile, by nadrobić czas tak częstej obozowej rozłąki. W Wielki Piątek będę tradycyjnie piekła ciasta z przyjaciółką, a świąteczny weekend spędzę na błogim lenistwie, przeplatanym treningami na Kanale Żerańskim.

Coraz bliżej pierwszych regat w tym sezonie - będą to Centralne Regaty Kwalifikacyjne w Poznaniu, które odbędą się 22-23 kwietnia. Czuję już głód ścigania i prawdziwej, sportowej rywalizacji. Trening treningiem, wiadomo, że dużo wysiłku kosztuje i wiele potu się wylewa, ale dla mnie esencją sportu jest udział w regatach.

Mam nadzieję na udany występ na regatach kwalifikacyjnych, a tuż po nich rozpoczniemy przygotowania do pierwszego Pucharu Świata w Belgradzie, który rozpocznie się za 3 i pół tygodnia. Patrzę z dużą nadzieją i optymizmem na nadchodzący sezon. Tworzymy mocną grupę zawodniczek wagi lekkiej, wszystkie dziewczyny gotowe są do ciężkiej pracy, myślę, że to może zaprocentować stworzeniem osady, która będzie w tym roku w stanie być stale obecna w światowej czołówce - zakończyła Weronika Deresz.

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener