Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Joanna Hentka: powrót do domu w pozytywnym nastroju

- W ostatnim sprawdzianie na wodzie stoper pokazał dobry czas. Tak więc w pozytywnych nastrojach mogłyśmy zbierać się do domu - powiedziała brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w czwórce podwójnej Joanna Hentka. Wspomniany przez naszą reprezentantkę start miał miejsce na koniec zgrupowania w Lago Azul. Poza Joanną Hentką w osadzie popłynęły Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann w roli szlakowej.

Joanna Hentka była trochę mniej zadowolona ze swojego rezultatu po sprawdzianie na ergometrze. - Wcześniej miałam lekką kontuzję kręgosłupa. Do grupy na zgrupowaniu w Lago Azul dołączyłam trochę później. Jednak nie lubię tłumaczyć się. Słabszy wynik muszę przyjąć do wiadomości - mówi brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro.

IMG 5310

Jak podkreśla Joanna Hentka treningi w Lago Azul "były przeprowadzane na najwyższych obrotach." - W trakcie naszego pobytu nie spadła ani kropelka deszczu. Mogłyśmy realizować nasze plany szkoleniowe - podsumowuje pobyt w portugalskim ośrodku.

Kadra kobiet wróciła do Polski 12 kwietnia. Teraz zawodniczki będą przygotowywać się do sezonu w klubach. - W okresie wielkanocnym obozu nie mamy. Spotkamy się w Poznaniu na regatach otwierających sezon. Pierwszego dnia popłyniemy na jedynkach, drugiego na dwójkach. Po tych startach będziemy miały zgrupowanie w Wałczu - mówi Joanna Hentka.

Na razie Joanna Hentka, jak większość Polaków, jest myślami przy Wielkanocy. - W tym roku nie będę miała wielkich, świątecznych przygotowań. Mam trochę luźniej. Najpierw będzie wizyta u teściów, następnie u rodziców. Co najwyżej ograniczę się do pomocy. Z okazji Świąt swoim koleżankom i kolegom życzę dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w realizacji swoich celów - powiedziała.

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener