Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

W Poznaniu mocno przeszkadzała pogoda

W trudnych warunkach atmosferycznych odbywała się rywalizacja w pierwszym dniu Centralnych Kontrolnych Regat Seniorów i Juniorów. Na poznańskim Torze Regatowym Malta dominowali zawodnicy szkoleni centralnie.

Choć pogoda mocno przeszkadzała dla seniorów udało się przeprowadzić regaty przed i popołudniu. W mocno obsadzonej stawce jedynkarek dwa razy triumfowała Maria Springwald. W serii przed południowej zawodniczka AZS AWF Kraków uzyskała czas 7.53,62 i wyprzedziła Agnieszkę Kobus (AZS AWF Warszawa) 8.01,96 oraz Olgę Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) 8.12,06.

W sobotę dwa razy wygrała również Weronika Deresz. W pierwszym starcie wagi lekkiej skiffistka WTW Warszawa uzyskała 8.04,16. Na drugiej pozycji finiszowała inna kadrowiczka Joanna Dorociak (WTW Warszawa) 8.14,09.

W męskim skiffie takiej dominacji jednego zawodnika nie było. W wadze lekkiej przed południem triumfował Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk), a w drugim starcie najlepszym okazał się Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica). W kategorii open najpierw oglądaliśmy triumf Dominika Czai (AZS AWF Warszawa), a następnie zwyciężył Adam Wicenciak (KW 1904 Poznań). Czaja był trzeci.

Po dwie wygrane w konkurencjach dwójek bez sternika zanotowały siostry Anna i Maria Wierzbowskie (LOTTO Bydgostia) oraz Michał Szpakowski z Mikołajem Burdą (Zawisza Bydgoszcz).

W niedzielę w wiosłach krótkich obejrzymy rywalizację dwójek podwójnych, a w długich czwórek bez sternika. W tej ostatniej konkurencji w rywalizacji kobiet zobaczymy Monikę Ciaciuch, Joanna Dittmann oraz siostry Annę i Marię Wierzbowskie. - Ten skład pokazał się z bardzo dobrej strony podczas startów testowych na zgrupowaniu w Portugalii. Teraz czekamy potwierdzenie wysokiej dyspozycji w poznańskich regatach - powiedział Jakub Urban.

Ciekawa walka zanosi się w dwójkach, w których decyzją trenera kadry kobiet rywalizować będą następujące duety: Michałkiewicz-Hentka, Wieliczko-Zillmann oraz Kobus- Springwald.

W niedzielę regaty rozpoczną się o 8.00, a ich zakończenie przewidywane jest około godziny 17.00

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener