Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Zmarł Benedykt Augustyniak

ZaduszkiZ żalem informujemy, że w dniu 18.04.2017 roku w wieku 85 lat zmarł Benedykt, Stanisław Augustyniak wychowanek poznańskiego Klubu Wioślarskiego 04. 12 krotny Mistrz Polski w dwójce zez sternikiem, w czwórkach bez i zez sternikiem oraz w ósemkach. Czterokrotny reprezentant kraju na Mistrzostwach Europy: w Duisburgu, Poznaniu, Macon i Pradze. W Macon czwórka zajęła 5 miejsce. Olimpijczyk z Rzymu 1960 roku. W latach 1954 - 1962 był zawodnikiem klubów bydgoskich WKS Zawisza i Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Z czynnego uprawiania wioślarstwa w 1963 roku został wyeliminowany przez kontuzję kręgosłupa jaką odniósł w wypadku komunikacyjnym w drodze na regaty w Gdańsku.

Po rehabilitacji ukończył AWF w Poznaniu, uzyskał tytuł magistra WF. Był nauczycielem WF w Wałbrzychu.Brał aktywny udział w pracach Komisji PKOL w Wałbrzychu. Za działalność społeczną został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Honorowym tytułem Zasłużonego Olimpijczyka Województwa Dolnośląskiego. Był również Zasłużonym Mistrzem Sportu a przede wszystkim był człowiekiem oddanym całym sercem wioślarstwu.

Pogrzeb odbędzie się 29 kwietnia 2017 roku w Świdnicy na cmentarzu przy ulicy Brzozowej 2 o godzinie 11,00 poprzedzony mszą świętą o godzinie 9,00 w Katedrze Swidnickiej. 

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener