Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

PŚ w Belgradzie: wszystkie nasze Panie na podium

Cztery polskie osady kobiece wystartowały w Belgradzie w regatach o Puchar Świata i wszystkie stanęły na podium, zdobywając dwa złote oraz po jednym srebrnym i brązowym medalu. Znakomity początek sezonu w wykonaniu naszych Pań.

Pewne zwycięstwo odniosła czwórka podwójna. Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann uzyskały czas 6.29,28, wyprzedzając Holandię 6.31,97 oraz Wielką Brytanię 6.35,71. Nasze prowadziły od startu do mety.

DSC 6941
Agnieszka Kobus i Maria Springwald to brązowe medalistki igrzysk w Rio de Janeiro w tej konkurencji. W Belgradzie popłynęły z nimi Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann - dwukrotne młodzieżowe mistrzynie świata w czwórce podwójnej.

Pierwsze miejsce wywalczyły również Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Polki uzyskały czas 7.12,93. Dwie następne lokaty zajęły osady brytyjskie osiągając wyniki 7.14,87 (Charlotte Booth i Katherine Copeland) oraz 7.18,06 (Madelaine Arlett i Emily Craig).

18319096 1806669176328120 2204502781600283500 o
Polska osada po pierwszych 500 m była na prowadzeniu. Później płynęła na drugiej pozycji, by na finiszu skutecznie zaatakować.

Drugie miejsce zajęła czwórka bez sterniczki - Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska 6.41,53. Wygrała Holandia 6.35,40. Trzecia była pierwsza osada Białorusi 6.49,40.

DSC 6716
Bardzo dobrze popłynęła Joanna Dorociak w jedynce wagi lekkiej 7.59,22. Polka przegrała tylko z Patricią Merz (Szwajcaria) 7.52,30 oraz Denise Walsh (Irlandia) 7.56,24.