Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Udany początek sezonu

Kobiece czwórka podwójna oraz dwójka podwójna wagi lekkiej wygrały regaty Pucharu Świata w wioślarstwie, które zakończyły się w niedzielę w Belgradzie. Były jeszcze dwa srebrne i trzy brązowe krążki. W klasyfikacji medalowej biało-czerwoni uplasowali się na czwartej pozycji, ustępując Wielkiej Brytanii 4-3-4, Holandii 3-4-1 oraz Szwajcarii 3-2-0. Tuż z Polską uplasowały się Litwa 2-0-0 oraz Irlandia 1-1-0. Sklasyfikowano siedemnaście krajów.

18401957 1806648356330202 5059305297071919991 o
Kolejną ważną imprezą będą mistrzostwa Europy w czeskich Racicach (26-28 maja). Druga runda PŚ odbędzie się 16-18 czerwca w Poznaniu, a ostatnia - 7-9 lipca w szwajcarskiej Lucernie. Najważniejsze w tym roku zawody, czyli mistrzostwa świata, zaplanowane są na przełom września i października w Sarasocie na Florydzie.

Najbliższe dni nasze kadry, z Belgradu biało-czerwoni wracają w poniedziałek, spędzą na zgrupowaniu w Wałczu, przygotowując się do kontynentalnego czempionatu.