Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy w Racicach

Od piątku do niedzieli czeskich Racicach rozegrane zostaną mistrzostwa Europy. Wystartuje jedenaście polskich osad, które dziś będą na miejscu rywalizacji.

- Ze zgłoszeń wynika, że konkurencja będzie bardzo silna - mówi trener kadry wioseł krótkich Aleksander Wojciechowski. - Moi podopieczni, tak jak pozostali kadrowicze, ostatnie dwa tygodnie po regatach o Puchar Świata w Belgradzie spędzili w Wałczu, gdzie bardzo solidnie pracowali. Jedziemy do Racic w dobrych nastrojach z celem walki o jak najwyższe pozyje.

Bez

Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy w Racicach:

1. jedynka wagi lekkiej
Joanna Dorociak 1992 WTW Warszawa

2. dwójka podwójna wagi lekkiej
Mikołajczak Martyna 1991 RTW LOTTO Bydgostia
Weronika Deresz 1985 WTW Warszawa

3. dwójka podwójna
Olga Michałkiewicz 1994 AZS AWF Gorzów Wlkp.
Joanna Hentka 1988 WTW Warszawa

4. czwórka bez sterniczki
Anna Wierzbowska 1990 RTW LOTTO  Bydgostia
Maria Wierzbowska 1995 RTW LOTTO Bydgostia
Monika Ciaciuch 1992 RTW LOTTO Bydgostia
Joanna Dittmann 1992 RTW LOTTO Bydgostia

5. czwórka podwójna
Katarzyna Zillmann 1995 AZS UMK Energa Toruń
Marta Wieliczko 1994 Wisła Grudziądz
Maria Springwald 1991 AZS AWF Kraków
Agnieszka Kobus 1990 AZS AWF Warszawa

6. jedynka wagi lekkiej
Artur Mikołajczewski 1990 Gopło Kruszwica

7. dwójka podwójna wagi lekkiej
Miłosz Jankowski 1990 AZS AWFiS Gdańsk
Jerzy Kowalski 1988 Gopło Kruszwica

8. dwójka podwójna
Mateusz Biskup 1994 AZS AWFiS Gdańsk
Mirosław Ziętarski 1993 AZS UMK Energa Toruń

9. dwójka bez sternika
Piotr Juszczak 1988 Zawisza Bydgoszcz
Krystian Aranowski 1988 Zawisza Bydgoszcz

10. czwórka podwójna
Dominik Czaja 1995 AZS AWF Warszawa
Dariusz Radosz 1986 RTW LOTTO Bydgostia
Adam Wicenciak 1989 KW04 Poznań
Wiktor Chabel 1985 Posnania Poznań

11. ósemka
Mikołaj Burda 1982 RTW LOTTO Bydgostia
Zbigniew Schodowski 1987 AZS AWF Gorzów Wlkp.
Marcin Brzeziński 1984 WTW Warszawa
Mateusz Wilangowski 1991 Wisła Grudziądz
Robert Fuchs 1991 AZS UMK Energa Toruń
Michał Szpakowski 1989 Zawisza Bydgoszcz
Ryszard Ablewski 1990 RTW LOTTO Bydgostia
Bartosz Modrzyński 1996 BTW Bydgoszcz
Daniel Trojanowski 1982 Zawisza Bydgoszcz

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener