Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Enea sponsorem generalnym Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich

Enea oraz Polski Związek Towarzystw Wioślarskich rozpoczęły współpracę, której celem jest jak najlepsze przygotowanie polskich reprezentacji wioślarskich do najważniejszych imprez tego sezonu. Enea będzie towarzyszyła polskim osadom już podczas zaplanowanych na koniec maja Mistrzostw Europy Seniorów w Czechach. Podjęcie współdziałania, o którym oficjalnie poinformowano w dniu 24 maja, jest wynikiem inicjatywy m.in. Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki, który zapowiedział mariaż wiodących polskich związków sportowych ze spółkami Skarbu Państwa.

DSC 4400
– Dążymy do profesjonalizacji sportu wyczynowego, bo tylko nowoczesne spojrzenie na zawodowy sport przyciąga biznes. Właśnie po to powstał Kodeks Dobrych Praktyk Sponsoringowych. Cieszy mnie, że te działania przynoszą efekty czego przykładem jest rozpoczynająca się właśnie współpraca Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich z Eneą. Wierzę, że to początek licznych sukcesów – powiedział Jan Widera, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

DSC 4376

Wioślarstwo jest w Polsce sportem o wielkich tradycjach i sukcesach. W dotychczasowej historii nasi reprezentanci zdobyli 18 medali Igrzysk Olimpijskich (w tym cztery złote), 40 medali Mistrzostw Świata Seniorów (w tym dziesięć złotych) oraz 62 medale Mistrzostw Europy (w tym jedenaście złotych). Za kilka dni wioślarze będą mieli szanse powiększyć swój dorobek o tytuły zdobyte podczas Mistrzostw Europy w czeskich Racicach, już z Eneą jako sponsorem generalnym.

DSC 4388
– Sukces w wioślarstwie zależy od pełnego zgrania członków osad. Ciężka praca każdego dnia, pełne zaangażowanie i współpraca dają wyniki w postaci medali na najważniejszych imprezach. W każdej osadzie jest szlakowy – zawodnik, który mimo że siedzi najbliżej rufy i ostatni mija linię mety, to decyduje o jakości wiosłowania. W dwójkach drugim zawodnikiem jest tzw. noskowy, który odpowiada za moc i szybkość płynięcia osady przekazując jej swoją energię. Na starcie współpracy, nowa wioślarska dwójka, czyli PZTW - jako szlakowy i Enea - jako noskowy, wygląda bardzo dobrze. Razem odniesiemy sukces” – powiedział Ryszard Stadniuk, prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

DSC 4424

– Jako wicelider polskiego rynku produkcji energii elektrycznej mamy odpowiednią moc oraz energię, aby dać nową siłę polskim wiosłom i wspomóc naszych reprezentantów na rodzimych i zagranicznych torach regatowych. Wioślarstwo, to bardzo trudna i wymagająca dyscyplina sportu, w której liczy się precyzja, wytrzymałość, szybkość – cechy bardzo przydatne w profesjonalnym biznesie. Nasi reprezentanci z najważniejszych imprez sportowych regularnie przywożą medale. Z zaangażowaniem i dumą rozpoczynamy współpracę, która mam nadzieję, że pomoże zawodnikom osiągać coraz lepsze wyniki i zdobywać kolejne medale – powiedział Sławomir Krenczyk, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji.

DSC 4426

Działalność Grupy Enea obejmuje obszar całego kraju. Firma jest jednak szczególnie obecna w północno-zachodnim regionie Polski, gdzie mieszka i pracuje większość Klientów Enei. Jest to również region ważny dla wioślarskiego środowiska. W Kruszwicy w województwie kujawsko-pomorskim na jeziorze Gopło znajduje się profesjonalny tor regatowy. Natomiast najbardziej znany i wykorzystywany przy największych imprezach tor działa w Poznaniu na sztucznym Jeziorze Maltańskim. Tradycje wioślarskie są również silne w Bydgoszczy, Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim.

DSC 4413Ogłoszenie Enei sponsorem generalnym Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich odbyło się w nowej siedzibie Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Enea będzie wspierała juniorskie i seniorskie osady podczas krajowych i zagranicznych zawodów w sezonie 2017. Jego zwieńczeniem będą Mistrzostwa Świata w USA – najważniejsza impreza sezonu.

***

Główne imprezy wioślarskie sezonu 2017:

26-28.05 Mistrzostwa Europy Seniorów - Racice (Czechy)
03-04.06 Mistrzostwa Polski Seniorów - Poznań
16-18.06 Puchar Świata Seniorów - Poznań
07-09.07 Puchar Świata Seniorów - Lucerna (Szwajcaria)
26-27.07 The World Games - Jelcz-Laskowice
02-03.09 Młodzieżowe Mistrzostwa Europy - Kruszwica
24.09-01.10 Mistrzostwa Świata Seniorów - Sarasota (USA)

***

O GRUPIE ENEA:
Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę Klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,5 mln Klientów.

Do Enei Operator należy sieć dystrybucyjna w północno-zachodniej Polsce (ok. 1/5 powierzchni kraju). Grupa zatrudnia w całej Polsce ok. 15,7 tys. Pracowników, którzy tworzą innowacyjny koncern surowcowo-energetyczny. Do Grupy należą dwie ważne elektrownie systemowe: Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec. W ramach Grupy Enea działa również Lubelski Węgiel Bogdanka – kopalnia jest głównym dostawcą surowca do należących do Grupy elektrowni. Działalność Grupy obejmuje również energetykę cieplną w zakładach w Białymstoku, Obornikach i Pile.

O PZTW:
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich założony został w grudniu 1919 roku, więc za 2 lata obchodzić będzie 100-lecie istnienia. Obecnie zrzesza 36 klubów, 4 Szkoły Mistrzostwa Sportowego i 54 Uczniowskie Kluby Sportowe. Prezesem związku od 1997 roku jest Ryszard Stadniuk, który obecnie pełni także funkcje reprezentanta Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej FISA na Europę (FISA Continental Representative for Europe), przewodniczącego Zarządu Wioślarstwa Europejskiego (ERMB) oraz Wiceprezesa Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W roku 2016 polskie wioślarstwo odniosło historyczny sukces biorąc pod uwagę wioślarską punktację Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Z 31 punktami znaleźliśmy się na 5 pozycji wyprzedzając gigantów wioślarstwa – m.in. Niemców, Francję czy Włochów. Przed Polską jedynie Wielka Brytania, Nowa Zelandia, USA i Australia która była lepsza jedynie o 1 punkt.

DSC 4422

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener