Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Medalistów mistrzostw Europy zobaczymy w sobotę i niedzielę w Poznaniu

Za nami polski weekend w mistrzostwach Europy w Racicach. Biało-czerwone osady zdobyły pięć medali - jeden złoty i cztery srebrne, co dało piąte miejsce w klasyfikacji medalowej.

W sobotę i niedzielę naszych najlepszych zobaczymy na Torze Regatowym „Malta”. W Poznaniu rozegrane zostaną Enea Mistrzostwa Polski seniorów. Zawodniczki i zawodnicy popłyną w osadach klubowych, co wcale nie znaczy, że zabraknie ciekawej walki.

W całości zobaczymy reprezentacyjną czwórkę bez sterniczki. Wicemistrzynie Europy Monika Ciaciuch, Joanna Dittman, Anna Wierzbowska i Maria Wierzbowska tym razem będą startować dla RTW LOTTO Bydgostii i nikt chyba nie ma wątpliwości, że sięgną po zwycięstwo.

DSC 6676

– Spróbujemy nowego ustawienia w łodzi – mówi Anna Wierzbowska, która w Poznaniu ścigać się będzie jeszcze w dwójce bez sterniczki (z siostrą Marią) oraz ósemce.

Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak w pięknym stylu wywalczyły złoty medal mistrzostw Europy. Na „Malcie” będą walczyć przeciwko sobie. Partnerką pierwszej będzie Joanna Dorociak, drugiej Zuzanna Drejer. Kto ma więcej szans na złoto? Osada WTW Warszawa czy RTW LOTTO Bydgostii?

W Racicach Wiktor Chabel razem Dominikiem Czają, Dariuszem Radoszem i  Adamem Wicenciakiem zdobył srebrny medal. Nasza czwórka podwójna przegrała tylko z Litwinami.

- Nasza łódź popłynęła bardzo szybko. Sami byliśmy trochę zaskoczeni, że tak dobrze wyszło. Z każdym można wygrać, z Litwą również. Do mistrzostw świata jest jeszcze trochę czasu. Na pewno będziemy solidnie pracować – powiedział Wiktor Chabel.

Zawodnik Posnanii Poznań w Enea Mistrzostwach Polski wystartuje w jedynkach i dwójkach podwójnych. W deblu jego partnerem będzie Patryk Gumny.  

Joanna Hentka w Poznaniu wystartuje z Joanną Dorociak w dwójce podwójnej open oraz czwórce podwójnej open, a jej partnerkami będą Agnieszka Renc, Zuzanna Duda i Sylwia Liśkiewicz.

W Racicach Joanna Hentka razem z Olgą Michałkiewicz zajęła piąte miejsce w dwójce podwójnej. – Po przedbiegach i repesażu apetyt na dobre miejsce wzrósł, choć po treningach w Wałczu nie był zbyt duży. Na pewno zabrakło nam opływania. Stworzyłyśmy nową osadę – powiedziała Joanna Hentka.

Być może obie zawodniczki w dwójce podwójnej zobaczymy w połowie czerwca na Pucharze Świata w Poznaniu. Na razie czekamy na krajowy czempionat, który zapowiada się bardzo ciekawie.

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener