Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Interesujący weekend na Torze Regatowym "Malta" w Poznaniu

Po udanych dla polskiej reprezentacji mistrzostwach Europy w Racicach, w najbliższy weekend w Poznaniu rozegrane zostaną Enea Mistrzostwa Polski seniorów. Na starcie staną medaliści kontynentalnego czempionatu z Weroniką Deresz i Martyną Mikołajczak, które w Czechach zwyciężyły w dwójce podwójnej wagi lekkiej.

Na Torze Regatowym "Malta" mistrzynie Europy walczyć będą przeciwko sobie. Deresz popłynie z Joanną Dorociak, a Mikołajczak stworzy osadę z Zuzanną Drejer.

IMG 7196

- Przed finałem w Racicach byłyśmy z Weroniką bojowo nastawione - wspomina swój życiowy sukces Martyna Mikołajczak. - Pierwszą połowę dystansu chciałyśmy przepłynąć w stawce. I tak się stało. Na drugim tysiącu metrów byłyśmy pewne swego finiszu i założenia zostały zrealizowane. Trener Przemysław Abrahamczyk dobrze przygotował nas do startu.

Początek mistrzostw w Racicach był nieudany dla przyszłych złotych medalistek. - Byłam przeziębiona co oczywiście odbiło się na mojej dyspozycji w przedbiegu, który nam nie wyszedł. W jego trakcie doszłyśmy do wniosku, że szansy poszukamy w repesażu i ten wariant nam się udał - powiedziała Martyna Mikołajczak.

W Poznaniu Martyna Mikołajczak wystartuje w jedynce wagi lekkiej i dwójce podwójnej wagi lekkiej. - Do pierwszej konkurencji zgłosiło się dziesięć zawodniczek, w drugiej odbędzie się od razu finał. Dzisiaj trenowałam na Malcie. Pogoda jest dobra do wiosłowania - powiedziała zawodniczka RTW LOTTO Bydgostii.

IMG 7201

W Poznaniu zabraknie Natalii Madaj oraz Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej. Mistrzynie olimpijskie  w dwójce podwójnej w tym roku trenują indywidualnie i nie startują w żadnych zawodach.

Szef wyszkolenia w Polskim Związku Towarzystw Wioślarskich Bogdan Gryczuk podkreśla, że wyniki w Enea Mistrzostwach Polski nie mają wpływu na powołania do reprezentacji.

- To jest impreza dedykowana klubom. Zawodnicy startują w różnych składach, często w kilku konkurencjach, dlatego też muszą rozsądnie rozkładać siły - powiedział.
 
Biegi eliminacyjne i repasaże (tylko w niektórych konkurencjach) odbędą się w sobotę, a finały w niedzielę. Początek rywalizacji w oba dni o 10.00. Ostatni finał - męskie ósemki - zaplanowano na godz. 15:05.
 
Dwa tygodnie po mistrzostwach kraju w Poznaniu rozegrany zostanie Puchar Świata.

IMG 7198

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener