Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Warsztaty i regaty wioślarskie w Kaliszu

W dniach 9 i 10 czerwca 2017 z okazji Święta Miasta Kalisza tradycyjnie po raz szesnasty odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Wioślarskie na Przystani Sportowej KTW w Szałem

W pierwszym dniu odbyły się praktyczne warsztaty z udziałem ekip z Berlina oraz KTW. Wymieniono wspólne doświadczenia kadry trenerskiej przy ustawianiu poszczególnych elementów łodzi i wioseł. Przeprowadzono wspólny trening  z mieszanymi załogami w asekuracji trenerów Rudersdorf RRVK , R.C. Tegel i KTW. Zdaniem uczestników przekazane szczegóły kunsztu wioślarskiego oraz wymienione doświadczenia zaowocują lepszym przygotowaniem zawodników do startów oraz nawiązaniem przyjaźni między zawodnikami i trenerami. W godzinach wieczornych młodzież zwiedzała Kalisz z wejściem na wieżę ratuszową z podziwianiem miasta nocą.

DSC01983
W drugim dniu warsztatów rozegrane zostały regaty wioślarskie o mistrzostwo Wielkopolski, w których wzięły udział - Rudersdorf  RRVK Berlin, RC Tegel Berlin, RTW LOTTO Bydgostia, UKS MOS Ełk, UKS Milenium i PEGAZ Wrocław, UKS Kórnik, KTW Kalisz oraz ekipy poznańskie – Posnania, AZS, KW O4, Polonia.   

Regaty obejmowały praktycznie wszystkie kategorie wiekowe z szczególnym z priorytetem kategorii dzieci i młodzieży  ale również startowali zawodnicy z młodzieżówki oraz  niezmordowani Mastersi. W sumie odbyło się 21 biegów, startowało 225 zawodników, ekipy trenerskie i kierownicy oraz osoby towarzyszące to kolejne 100 osób.

DSC01925DSC01879

Przystań sportowa tętniła życiem a zalew Szałe przyjął pokazał swoje piękne oblicze.  Regaty zaczęły się w niezbyt przyjemnej deszczowej pogodzie wioślarskiej a zakończyły się w pełnym słońcu. Organizatorzy dziękują Urzędowi Marszałkowskiemu w Poznaniu, Urzędowi Miejskiemu w Kaliszu, wszystkim współorganizatorom  oraz wolontariuszom KTW.

Lech Burchard

DSC01661DSC01607

DSC01831

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener