Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Puchar Świata w Poznaniu - II dzień

W sobotę kolejne cztery polskie osady awansowały do finałów A regat o Puchar Świata, które od piątku rozgrywane są na Torze Regatowym "Malta." W sumie o medale walczyć będzie dziewięć biało-czerwonych łodzi.

Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski wygrali repasaż dwójek podwójnych wagi lekkiej w czasie 6.25,14. Drugie miejsce zajęła Japonia 6.27,06. W drugim wyścigu najlepsi byli Niemcy 6.19,96 przed Chińczykami 6.21,43. Przypomnijmy, że z przedbiegów zakwalifikowały osady Irlandii i Francji.

DSC 4738
O medale walczyć będą Dominik Czaja i Adam Wicenciak. Nasza dwójka podwójna była w półfinale trzecia 6.20,86. Wygrała Nowa Zelandia 6.13,78 przed Argentyną 6.17,93. W drugim wyścigu zwyciężyła Australia 6.14,17 przed Norwegią 6.14,64 i Bułgarią 6.15,91.

DSC 4367Do finałów A zakwalifikowali się Joanna Dorociak i Artur Mikołajczewski. Reprezentantka Polski zajęła w półfinale drugie miejsce 7.45,45. Wygrała Jackie Kiddle (Nowa Zelandia) 7.44,06. Trzecia była Szwajcarka Petricia Merz 7.48,27. W drugim półfinale zwyciężyła Szwedka Emma Fredh 7.40,68 przed Mary Jones (USA) 7.41,38 oraz Denise Walsh (Irlandia) 7.42,79.

Artur Mikołajczewski był trzeci w swoim półfinale 7.00,27. Wygrał Węgier Peter Galambos 6.57,34. Drugi był Norweg Kristoffer Brun 6.58,37. W drugim półfinale triumfował Rajko Hrvat (Słowenia) 6.57,15 przed Lukasem Babacem (Słowacja) 6.58,81 i Uncasem Batistą (Brazylia) 6.59,03.

Ósemka męska jest jedną z trzech polskich osad, która uzyskała miejsce w finale A ze względu na liczbę zgłoszeń. W tej konkurencji rywalizuje pięć ekip. Dziś w biegu o tory wygrali Niemcy 5.29,97 przed Polską 5.31,28, Australią 5.32,11, Wielką Brytanią 5.32,84 i Nową Zelandią 5.38,69. Nasza ósemka pod kierunkiem trenera Jerzego Brońca startuje w składzie: Piotr Juszczak, Marcin Brzeziński, Mateusz Wilangowski, Krystian Aranowski, Robert Fuchs, Ryszard Ablewski, Bartosz Modrzyński, Zbigniew Schodowski i Daniel Trojanowski.

DSC 4978
Monika Kowalska zajęła czwarte miejsce w finale C jedynek wagi lekkiej 7.55,39. Wygrała Olga Svirska (Łotwa) 7.53,87.