Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

PŚ w Poznaniu - Mikołajczewski pierwszy, Dorociak druga

Znakomicie dla reprezentantów Polski zakończył się drugi dzień regat o Puchar Świata w Poznaniu. W jedynkach wagi lekkiej biało-czerwoni zdobyli złoty i srebrny medal.

Najpierw znakomicie popłynęła Joanna Dorociak, która  zajęła drugie miejsce 7.37,19. Nasza zawodniczka długo prowadziła. Na finiszu przegrała z Jackie Kiddle (Nowa Zelandia) 7.36,89. Trzecia była Szwajcarka Patricia Merz 7.37,20.

DSC 5698

Przypomnijmy, że taka sama kolejność była w półfinale. Zawodniczki z drugiego wyścigu 1/2 finału - Szwedka Emma Fredh, Mary Jones (USA) oraz Denise Walsh (Irlandia) w walce o medale upasowały się na pozycjach 4-6.

DSC 5688
Artur Mikołajczewski odniósł jeszcze większy sukces. Po 1000 m zajmował trzecie miejsce. Następnie przyśpieszył i pewnie wygrał w 6.51,40. Drugie miejsce zajął Węgier Peter Galambos 6.53,01, a trzecie Słowak Lukas Babac 6.54,72.