Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

PŚ w Poznaniu - brązowy medal czwórki bez sterniczki

W sobotę polskie osady w Pucharze Świata w Poznaniu zdobyły dwa medale w jedynkach wagi lekkiej - złoty Artur Mikołajczewski, srebrny Joanna Dorociak. W niedzielę biało-czerwone osady kontynuują serię sukcesów. Jako pierwsze stanęły na podium Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska i Maria Wierzbowska (wszystkie RTW LOTTO Bydgostia). Nasza czwórka bez sterniczki zajęła trzecie miejsce 6.27,10. Wygrały Australijki 6.22,65 przed USA I 6.25,53.

DSC 6928
Podopieczne trenera Jakuba Urbana jak podkreślały za linią mety skupiały na własnej jeździe i chciały zdobyć medal. Do połowy dystansu Polska zajmowała pierwsze miejsce. Później na dwa czołowe miejsca wysunęły się Australijki i Amerykanki. Atak Chinek został odparty .

- Nasza osada jest nowa. Poznajemy swoje rywalki. Chyba zaczęłyśmy występy na arenie międzynarodowej z dobrego pułapu - powiedziała Monika Ciaciuch.

- Mistrzostwa świata w tym sezonie rozegrane zostaną później niż zwykle - dodała Anna Wierzbowska. - Mamy jeszcze co szlifować. Chcemy pokazać z dobrej strony w Lucernie.