Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

PŚ Poznaniu - brązowy medal Jankowskiego i Kowalskiego

Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) i Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) zdobyli w Pucharze Świata w Poznaniu brązowy medal w dwójkach podwójnych wagi lekkiej 6.15,90. Wygrała Francja 6.12,40 przed Irlandią 6.15,33.

Francuzi odnieśli pewne zwycięstwo. Pierre Houin i Jeremie Azou szybko uciekli swoim rywalom. Pozostałe osady płynęły równo. Jako pierwsi z rywalizacji odpadli Japończycy i Niemcy. Irlandia, Polska i Chiny walczyły o dwa miejsca na podium.

DSC 7246 001
Miłosz Jankowski i Jerzy Kowalski odparli atak tych ostatnich i mogli cieszyć się z brązowego medalu.

- Walka była bardzo zacięta. Często w tej konkurencji z telebimu dowiaduję się, które zajęliśmy miejsce. Dzisiaj Francuzi byli trochę poza zasięgiem. Od drugiej do szóstej lokaty stawka jest wyrównana. Często o miejscu decyduje dyspozycja dnia - mówił po biegu Jerzy Kowalski.

Osada Jankowski-Kowalski powstała po ostatnich igrzyskach olimpijskich. W Rio de Janeiro Miłosz Jankowski pływał z Arturem Mikołajczewskim, który w Poznaniu w pięknym stylu sięgnął po zwycięstwo.

- Artur w Poznaniu pokazał, że jest rasowym jedynkarzem. Natomiast w naszej dwójce widzę duży potencjał - mówił po biegu trener kadry wagi lekkiej mężczyzn Piotr Buliński.

DSC 7225 001

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener