Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Medaliści mistrzostw Europy w Ministerstwie Sportu i Turystyki

W Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie z naszymi medalistami mistrzostw Europy w Racicach, które rozegrane zostały pod koniec maja. W spotkaniu uczestniczył Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Podsekretarz Stanu Jan Widera, zastępca dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT Anna Kuder, Prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Ryszard Stadniuk oraz trenerzy Przemysław Abrahamczyk i Robert Sycz.

Walka o medale w czeskich Racicach była bardzo udana dla naszej reprezentacji. Biało-czerwone osady zdobyły pięć medali - jeden złoty (dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet)  i cztery srebrne (czwórka bez sterniczki kobiet, czwórka podwójna mężczyzn, dwójka podwójna mężczyzn, ósemka mężczyzn). W klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na piątej pozycji.

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka i Podsekretarz Stanu MSiT Jan Widera pogratulowali zawodnikom zdobytych medali. – Medale zdobyte na mistrzostwach Europy są potwierdzeniem waszego talentu, umiejętności i klasy sportowej – powiedział wiceminister Jan Widera.

1 12698

Złoty medal zdobyły w dwójce podwójnej wagi lekkiej Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak. W tym sezonie podopieczne Przemysława Abrahamczyka podczas PŚ w Belgradzie zajęły pierwsze, a podczas PŚ w Poznaniu – drugie miejsce.

Przed rokiem podczas ME biało-czerwoni zdobyli dwa krążki. Wówczas kobieca czwórka podwójna (Maria Springwald, Agnieszka Kobus, Monika Ciaciuch i Joanna Leszczyńska) zajęła drugie, a kobieca dwójka podwójna wagi lekkiej (Joanna Dorociak i Weronika Deresz) - trzecie miejsce. W tym roku obie osady popłynęły w innych składach. Przypomnijmy, że czwórka podwójna była w igrzyskach w Rio de Janeiro trzecia.

Potwierdzeniem bardzo dobrej dyspozycji naszych wioślarzy są wyniki ostatniego Pucharu Świata, który w weekend odbył się w Poznaniu. Polscy wioślarze zdobyli osiem medali, w tym dwa złote. W klasyfikacji medalowej biało-czerwonych wyprzedziła tylko Nowa Zelandia.  

Nasi najlepsi, po krótkiej przerwie, w tym tygodniu spotykają się na zgrupowaniu w Wałczu, gdzie będą przygotowywać się do lipcowych, finałowych regat w Lucernie.

W tym sezonie wioślarze będą walczyć o medale również w mistrzostwach świata, które rozegrane zostaną od 24 września do 1  października w Sarasota (USA).


Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener