Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Finałowe regaty PŚ - zwycięstwo Artura Mikołajczewskiego

Artur Mikołajczewski wygrał rywalizację skiffistów wagi lekkiej w rozgrywanych w Lucernie finałowych regatach o Puchar Świata. Polak uzyskał czas 6.54,59 i wyprzedził Szwajcara Michaela Schmida 6.56,36 oraz Węgra Petera Galambosa 6.56,44.

Do połowy dystansu prowadził późniejszy brązowy medalista. Polak spokojnie płynął na trzecim miejscu, kontrolując przebieg rywalizacji. Po półmetku zaczął się przesuwać do przodu i na ostatnie 500 m wypłynął na pozycji lidera.

DSC 0333
Polak już w półfinale zaanonsował świetną formę. Zawodnik Gopła Kruszwica, prowadząc od startu do mety, pewnie wygrał w 7.01,20. Drugi był Matthew Dunham (Nowa Zelandia) 7.02,75, a trzeci Rajko Hrvat (Chorwacja) 7.02,90. Zarówno Nowozelandczyk jak i Chorwat nie odegrali w finale A większej roli.

Przypomnijmy, że podczas drugich w tym sezonie regat o Puchar Świata, które rozegrane zostały w połowie czerwca w Poznaniu,  Artur Mikołajczewski również wygrał. Drugie miejsce zajął Węgier Peter Galambos, a trzecie Słowak Lukas Babac.

Natomiast w rozegranych pod koniec maja w czeskich Racicach mistrzostwach Europy zwyciężył Michael Schmid przed Peterem Galambosem.  Artur Mikołajczewski był piąty.

DSC 0363

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener