Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

W niedzielę pięć polskich finałów A

Artur Mikołajczewski zdobył w sobotę w Lucernie złoty medal w finałowych regatach o Puchar Świata. W niedzielę biało-czerwone osady mają szansę na kolejne wysokie lokaty. Pięć polskich łodzi zobaczymy w finałach A. Będą to w kolejności startów - czwórka bez sterniczki, czwórka podwójna mężczyzn, dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet, dwójka podwójna mężczyzn i czwórka podwójna kobiet.

Sportowo nasze osady są w tym sezonie wysoko notowane i w Lucernie prawie wszystkie zostały rozstawione. Trudno się temu dziwić. Rywalizacja w PŚ 2017 rozpoczęła się 5-7 maja w Belgradzie. Polska zdobyła dwa złote, dwa srebrne oraz trzy brązowe medale i uplasowała się na czwartej pozycji w klasyfikacji medalowej. Na najwyższym stopniu podium stanęły Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann w czwórce podwójnej oraz Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak w dwójce podwójnej wagi lekkiej.

DSC 9363

Drugi PŚ odbył się w Poznaniu od 16 do 18 czerwca w Poznaniu. Reprezentanci Polski wywalczyli osiem krążków w tym dwa złote. W klasyfikacji medalowej biało-czerwonych wyprzedziła tylko Nowa Zelandia 6-1-0.  Zwycięstwa odniosła ponownie czwórka podwójna kobiet oraz Artur Mikołajczewski w jedynkach wagi lekkiej.

Regaty w Lucernie są ostatnim międzynarodowym sprawdzianem seniorów przed MŚ. Biało-czerwonych później czekają m.in. zgrupowania w Wałczu i w Zakopanem.