Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Aleksander Wojciechowski: jest nieźle

- Jest nieźle - były to pierwsze słowa trenera kadry wioseł krótkich Aleksandra Wociechowskiego po finałowych regatach o Puchar Świata w Lucernie. Jego podopieczni - Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk) i Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) w dwójce podwójnej oraz Wiktor Chabel (Posnania Poznań), Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa), Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia) i Adam Wicenciak (KW 04 Poznań) w czwórce podwójnej zdobyli srebrny i brązowy medal.

DSC 0509

- Lucernę wzięliśmy z marszu, bez wypoczynku po ciężkim okresie trenowania. Pracowaliśmy z myślą o mistrzostwach świata. Ze startów w pierwszej części sezonu nie wyszedł naszej grupie tylko występ czwórki w Poznaniu. Pozostałe wyniki były dobre, można więc cieszyć się - powiedział Aleksander Wojciechowski.

Nasz szkoleniowiec dodał, że od czasu zakończenia występów przez czwórkę podwójną, słynnych "Dominatorów", w grupie kadry wioseł krótkich nie było tak dobrego roku. - Teraz nawet mamy dwie mocne osady. Mam sześciu bardzo dobrych zawodników, których stać na medale w mistrzostwach świata. W Lucernie mieliśmy pełen sprawdzian. Było dwanaście czwórek i 23 dwójki więc całkowity przegląd sił międzynarodowych. Na chwilę obecną z grona rywali naszych dwóch osad tylko litewska czwórka jest poza zasięgiem, ale do mistrzostw świata jeszcze daleko - uśmiecha się Aleksander Wojciechowski.

Z Lozanny reprezentacja Polski wróciła w poniedziałek. Po krótkim odpoczynku nasze kadry rozpoczną przygotowania do mistrzostw świata w Sarasocie (24 września - 1 października). Zawodnicy wioseł krótkich będą na zgrupowaniach w Zakopanem i Wałczu. Wystartują też poza konkursem w młodzieżowych mistrzostwach Polski.

DSC 0625

 

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener