Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Weronika Deresz: tworzymy drużynę, w której jest siła

W niedzielę w finałowych regatach Pucharu Świata Weronika Deresz (WTW Warszawa) i Martyna Mikołajczak (LOTTO Bydgostia) zajęły w Lucernie drugie miejsce. Ich supremacja w pierwszej części tegorocznego sezonu została podkreślona zwycięstwem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

- Jesteśmy bardzo zadowolone z drogi, którą do tej pory razem przebyłyśmy i optymistycznie nastawione do tego, co dopiero nas czeka - powiedziała Weronika Deresz.

Zawodniczka podkreśliła, że sezon nasza dwójka podwójna wagi lekkiej rozpoczęła  z wysokiego „c", wygrywając regaty o Puchar Świata w Belgradzie, a później nie zwalniała tempa.

DSC 9170

- Wygrana na kolejnych regatach – mistrzostwach Europy, zaskoczyła nas same, nie spodziewałyśmy się, że na tym etapie przygotowań jesteśmy w stanie tak szybko pływać i dominować nad złotymi medalistkami olimpijskimi, które płynęły zarówno w osadzie holenderskiej, jak i brytyjskiej i zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Start w Pucharze Świata w Poznaniu potwierdził naszą wysoką dyspozycję, gdzie zajmując drugie miejsce, uzyskałyśmy rezultat wolniejszy o niecałe 5 sekund od rekordu świata. Finałowy Puchar Świata w Lucernie również przyniósł nam drugie miejsce, lecz zmęczenie dotychczasowymi startami dało nam się już we znaki i przy naszej obecnej dyspozycji osada Nowej Zelandii była dla nas za szybka - powiedziała Weronika Deresz.

DSC 0562Dwa srebrne i złoty medal w pucharowych regatach przyniosły duetowi Deresz-Mikołajczak zwycięstwo w całym cyklu Pucharu Świata, co jest wielkim wyróżnieniem, szczególnie, że taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz w historii polskiej dwójki wagi lekkiej.

- Teraz czeka nas okres spokojniejszych treningów, mamy przed sobą prawie tydzień roztrenowania w domach, a następnie spotkamy się w Zakopanem, gdzie akcent położony będzie na objętość tlenową. To jeden z moich ulubionych obozów w ciągu roku, stanowi doskonałą odskocznię w środku sezonu od wiosłowania, co pomaga skumulować nową chęć do treningu na wodzie w dalszej części sezonu oraz nasycić duszę przepięknymi widokami Tatr. Jestem zakochana w górach i możliwość aktywnego spędzania w nich czasu jest dla mnie ogromną przyjemnością - zdradza Weronika Deresz.

Po wynikach w pierwszej części sezonu 2017 wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi na co będzie stać naszą dwójkę podwójną wagi lekkiej podczas mistrzostw świata w Sarasocie (24 września - 1 października).

- Zawieszamy wysoko poprzeczkę, bo tylko takie podejście może nas doprowadzić do wymarzonego rezultatu. Następne dwa miesiące chcemy skupić się na sobie, wykonaniu solidnej pracy treningowej i wykorzystaniu w pełni naszego potencjału, bo wiemy, że w naszym zespole tkwi siła. Czasem mamy gorsze dni, czasem płyniemy jak na fali, ale w decydujących momentach jesteśmy drużyną, która    wspierając się wzajemnie potrafi stawić czoła najtrudniejszym zadaniom - kończy mistrzyni Europy.

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener