Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Po górach specjalistyczna praca na wodzie

18700790 1818132091848495 313115195082074273 oWeronika Deresz (WTW Warszawa) i Martyna Mikołajczak (LOTTO Bydgostia) w tym sezonie nie zawodziły. Lista sukcesów podopiecznych trenera Przemysława Abrahamczyka jest długa.

Nasza dwójka podwójna wagi lekkiej zdobyła srebrny medal w finałowych regatach o Puchar Świata.  Polski debel wygrał też klasyfikację generalną. Pod koniec maja w Racicach Deresz i Mikołajczak zdobyły złoty medal mistrzostw Europy. Wygrały również pierwsze w tym sezonie regaty PŚ w Belgradzie.

W drugiej połowie lipca mistrzynie Europy oraz Joanna Dorociak (WTW Warszawa), która w skiffie wagi lekkiej odnosiła sukcesy w Pucharze Świata, przebywały na zgrupowaniu w Zakopanem.

- Zadaniem tego obozu był m.in. psychiczny odpoczynek od treningu na wodzie. Zawodniczkom potrzebna była zmiana otoczenia, klimatu. W Zakopanem dużo było długich górskich wycieczek. Teraz trójka kadrowiczek jest na zgrupowaniu w Wałczu, gdzie zajmujemy się pracą specjalistyczną na wodzie - mówi trener Abrahamczyk. Obecny obóz zakończy się 17 sierpnia.