Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Noworoczny trening w Bydgoszczy

Bydgoscy wioślarze oraz kajakarze od ponad 20 lat w samo południe Nowego Roku spotykają się na wodach Brdy. We wtorek, w wiosennej pogodzie, wspólnie wypłynęli na trening. Towarzyszyła im kilkunastoosobowa grupa "morsów".
- Cieszę się, że tak licznie (ponad sto osób) powitaliśmy 2013 rok. Dołączyła do nas także grupa wioślarzy AZS Toruń. Aura w niczym nie przypominała zimy. Pamiętam, że pod koniec lat dziewięćdziesiątych Brda tak mocno była skuta lodem, że spotkaliśmy się na ergometrach. Bywało też, że rzeką płynęła kra i tylko kajakarze mogli odbyć noworoczny trening - powiedział prezes Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego Lotto-Bydgostia Zygfryd Żurawski.
Przypomniał, że w minionym sezonie po raz 20. z rzędu, a w sumie 24. klub zdobył tytuł drużynowego mistrza kraju w wioślarstwie. - Po treningu, w wypełnionej po brzegu świetlicy, wznosiliśmy toast za 25. tytuł. Wierzę, że ponad 20 naszych zawodników, spośród 180 ćwiczących, wystartuje w mistrzostwach świata w różnych kategoriach wiekowych - wyjawił prezes.
Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Bydgostia powstało 4 grudnia 1928 roku. Do największych osiągnięć w jego historii należą dwa złote medale olimpijskie w dwójce podwójnej wagi lekkiej, wywalczone przez Roberta Sycza w osadzie z Tomaszem Kucharskim (AZS AWF Gorzów Wlkp.) w Sydney w 2000 roku i w Atenach w 2004. Sycz w minionym roku  zakończył karierę sportową.
Bydgoszczanie przywieźli także srebrny medal z pekińskich igrzysk w 2008 roku w czwórce bez sternika kategorii lekkiej. Zdobyli go Bartłomiej Pawełczak i Miłosz Bernatajtys w osadzie z Pawłem Rańdą i Łukaszem Pawłowskim.
Ostatnim sukcesem kadry Bydgostii jest zdobycie przez Magdalenę Fularczyk razem z Julią Michalską (Tryton Poznań) brązowego medalu igrzysk olimpijskich w Londynie w dwójce podwójnej.

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener