Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Dodatkowe regaty kwalifikacyjne na Igrzyska w Rio - Gavirate 21-25.04.2016

W miejscowości Gavirate 21-25.04.2016r. zakończyły się dodatkowe regaty kwalifikacyjne na Igrzyska w Rio i regaty międzynarodowe FISA. Startowali zawodnicy z 32 państw z całego świata. Nasza reprezentacja startuje tu od 2007 roku, są to największe regaty międzynarodowe na świecie, rozgrywane rokrocznie.

Nasz zawodnik Jarosław Kailing KSI START Szczecin w stawce 16 zawodników w kategorii ASM1x zajął 6 miejsce w finale A. Jarek poprawił rekordy życiowe z 2015 roku osiągnął bardzo dobry rezultat, lecz kwalifikacje na Igrzyska wygrał: Chińczyk i Koreańczyk.

4

W regatach Międzynarodowych mogły startowały osady, które uzyskały kwalifikacje na Igrzyska w Rio. Nasza reprezentacja startuje tu od 2007 roku, są to największe regaty międzynarodowe na świecie, rozgrywane rokrocznie. Była to już 10 edycja international para rowing regatta Gavirete:

Nasza dwójka 2xTAmix Jolanta Majka i Michał Gadowski KSI START Szczecin, która ma kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio w pierwszym dniu regat zajęła 5 miejsce w finale A, w drugim dniu regat zdobyła srebrny medal w finale A

5

W regatach startował także nasz drugi jedynkarz ASM1x Leszek Niewiarowski KSI START Szczecin, który pierwszego dnia regat zajął 3 miejsce finał C, a drugiego dnia regat zajął 4 miejsce finał A.

3

Ostatecznie w Igrzyskach w Rio 2016 wystartuje jedna Polska osada 2xTAmix Jolanta Majka i Michał Gadowski KSI START Szczecin, która wywalczyła kwalifikacje na Mistrzostwach Świata 2015.

Wyniki sportowe są zasługą ciężkiej pracy zawodników i trenerów: Tomasza Kaźmierczaka, Dr Krzysztofa Krupeckiego, Przemka Koneckiego, fizjoterapeutki Beata Buryta. Wielkie podziękowania dla naszych sponsorów:

FUTREX Sp. z o. o. z prezesem Johna van Ansem i Herman Noordman, którzy wspierają nasze poczynania wioślarskie, 4F OTCF S.A. która zawsze nas wspiera w odzież, dzięki czemu wyglądamy super, BRENDA, Polski Komitet Paraolimpijski, P.Z.S.N. START, bez których by nie było szkolenia paraolimpijskiego w Polsce, TZMO S.A. i SEEPOINT za wsparcie dla wioślarzy, klubowi KSI START Szczecin za stworzenie warunków do uprawiania sportu.

2

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener