Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

12-15.05.2017 Regaty 11 Gavirate International Para-Rowing

Regaty międzynarodowe w Włoszech Gavirate rozgrywane są pod egidą FISA. Po zmianie przepisów dystansu z 1000m na 2000m. były to pierwsze regaty na dystansie 2000m. dla zawodników niepełnosprawnych. Jest to nowy dystans Paraolimpijski obowiązujący od Igrzysk w Tokyo 2020. Nasza ekipa rokrocznie bierze w nich udział, w tym roku startowaliśmy już 10 raz. Na zawody do Włoch przyjeżdżają reprezentacje z całego świata, w tym roku startowała 13 państw ( min Francja, Uganda, Austria, Ukraina, Rosja, Holandia, Belgia, Węgry, Litwa, Norwegia, Anglia, Niemcy, Israel, itp.). Regaty są zorganizowane w sposób dwóch oddzielnych regat. Jedne regaty trwają od piątku do soboty rano, drugie sobota popołudnie i niedziela rano. Głównym celem udziału naszej reprezentacji w regatach w Włoszech było sprawdzenie poziomu sportowego na nowym dystansie 2000m.. W regatach startowała nasza dwójka PR2Mix2x Jolanta Majka i Michał Gadowski, Jarek Kailing i Leszek Niewiarowski startowali w kategorii PR1M1x.

CEC 0188

PR1M1x jedynkarz Jarosław Kailing startował. W tej kategorii startowało 19 zawodników. Startowali wszyscy najlepsi zawodnicy na świecie ( nie było Australijczyka srebrnego medalisty z Rio). W pierwszych regatach zajął 7 miejsce ( 1 miejsce w finale B), w drugich regatach zajął 3 miejsce w finale A brązowy medal. Jarek zrobił olbrzymie postępy w przygotowaniu wytrzymałościowym, po okresie jesienno – zimowym uzyskał w badaniach wydolnościowych rekordy życiowe. Jarek jest zawodnikiem, który z każdych regat wyciąga wnioski.

CEC 0260

PR1M1x Leszek Niewiarowski w pierwszych regatach zajął 5 miejsce w finale C, w drugich regatach zajął 3 miejsce w finale C. Leszek Niewiarowski dobrze wystartował w swojej konkurencji. W każdym biegu płynął w środku stawki. Leszek musi dużo pracować nad techniką wiosłowania, ponieważ na dystansie 2000m. ma to ogromne znaczenie. W tej kategorii startowało 19 zawodników.

CEC 0678

W regatach wystartowali utytułowani zawodnicy w konkurencji PR2Mix2x Jolanta Majka i Michał Gadowski. W pierwszym dniu regat awansowali do finału A i następnie zajęli w nim 3 miejsce. W drugim dniu regat również w finale A zajęli 3 miejsce zdobywając brązowy medal. Podsumowując nasza osada Tamix2x po trzydniowej rywalizacji wypadła bardzo dobrze, przegrywając z medalistami z Igrzysk Rio Francuzami i IV osadą Igrzysk Rio Holendrami.

Nasi zawodnicy ustanowili nowe rekordy Poslki na dystansie 2000m.:

PR2 Mix2X – Jolanta Majka i Michał Gadowski 8:38,05 ( nowy rekord Polski)

PR1M1x – Jarosław Kailing 10:33,05 ( nowy rekord Polski)
PR1M1x – Leszek Niewiarowski 13:08,04

CEC 0398

Wielkie podziękowania dla naszych sponsorów:
FUTREX Sp. z o. o. z prezesem Johna van Ansem i Herman Noordman, którzy wspierają nasze poczynania wioślarskie, 4F OTCF S.A. która zawsze nas wspiera w odzież, dzięki czemu wyglądamy super, BRENDA najlepsze okulary na świecie, Polski Komitet Paraolimpijski, P.Z.S.N. START, bez których by nie było szkolenia paraolimpijskiego w Polsce, TZMO Dystrybucja Szczecin sp. z o.o. i SEEPOINT za wsparcie dla wioślarzy, klubowi KSI START Szczecin za stworzenie warunków do uprawiania sportu. Firmie REHBET Beacie Burycie za opiekę fizjoterapeutyczną.

CEC 0776

IMG 8663

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener