Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Międzynarodowe regaty w Varese

Regaty międzynarodowe w Włoszech w Varese( Gavirate) 16-18.05.2014r. rozgrywane są pod egidą FISA. Nasza ekipa rokrocznie bierze w nich udział, w tym roku startowaliśmy już 7 raz. Na zawody do Włoch przyjeżdżają reprezentacje z całego świata ( w tym roku były ekipy: Brazylii, Norwegii, Anglii, Israela, Rosji, Szwajcarii, Francji, Węgier, Holandii, Włoch, Niemiec, RPA, Australii, Kanady i Polski). Regaty są zorganizowane w sposób dwóch oddzielnych regat. Jedne regaty trwają od piątku do soboty rano, drugie sobota popołudnie i niedziela rano. Głównym celem udziału naszej reprezentacji w regatach w Włoszech było sprawdzenie poziomu sportowego.

W regatach wystartowali utytułowani zawodnicy w konkurencji TAmix2x Jolanta Pawlak i Michał Gadowski. Jolanta i Michał, w ich kategorii wystartowało 11 osad. W pierwszym dniu regat w równoległym finale zajęli 2 miejsce zdobywając srebrny medal ( pokonali min. Brazylię wielokrotnych medalistów Mistrzostw Świata, Israel 6 osada Mistrzostw Świata 2014) Przegrali złoty medal z Holandią ( 5 osada Mistrzostw Świata 2014) o 1,44 s. W drugim dniu regat w biegu kwalifikacyjnym do finału zajęli drugie miejsce pokonując Brazylię, Israel, Niemcy przegrywając z Holandią o 0,7 s. W niedzielnym biegu finałowym zajęli 5 miejsce pokonując Israel i przegrywając ponownie z Holandią o 2,4 s. Podsumowując nasza osada Tamix2x po trzydniowej rywalizacji wypadłą bardzo dobrze. W sobotnim biegu popołudniowym nasza osada uzyskała rekord życiowy 4:15,19 s.

ASM1x Leszek Niewiarowski nasz jedynkarz, startował w najbardziej obstawionej konkurencji, do startu zgłosiło się 15 osad. W pierwszym dniu regat w równoległym finale zajął 4 miejsce uzyskując rekord życiowy 4:42,68. Przegrał w zawodnikiem z Holandii medal brązowy o 0,8 s. a medal srebrny z zawodnikiem z Włoch o 2,3 s. W sobotę po południu wywalczył awans do finału B uzyskując w swoim przedbiegu 4 miejsce. W niedzielnym wyścigu w finale B zajął ostatecznie 3 miejsce przegrywając ponownie z zawodnikiem z Holandii o 0,6 s.

Obecnie przygotowujemy się do udziału w regatach Pucharu Świata we Francji 19-22.06.2014

Olbrzymie podziękowania dla naszych sponsorów:

BRENDA, 4F, Miastu Szczecin

Trener koordynator kadry Polski wioślarzy niepełnosprawnych Tomasz Kaźmierczak.

3

CEC 0571

CEC 0937

CEC 0939

CEC 1023

CEC 1024

 

 

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener