Partner Partner Medialny

Puchar Świata Aiguebelette 17-23.06.2014r. - Kadra Polski Wioślarzy Niepełnosprawnych

Regaty Pucharu Świata organizowane są przez międzynarodową organizację FISA. Regaty rozgrywane są równolegle z zawodnikami pełnosprawnymi w tym samym czasie. Polska reprezentacja osób niepełnosprawnych na regaty zgłosiła trzy osady:

ASM1x Leszek Niewiarowski ( KSI START SZCZECIN) TAmix2x Jolanta Pawlak i Michał Gadowski ( KSI START SZCZECIN)

LTAmix4+ Sitek Rafał, Niesyczyński Robert, Soczewka Katarzyna, Hantzshel

LTAmix4+ Joanna, sternik Koczorowska Marta. ( UKS SALWATOR, KSI START

LTAmix4+ SZCZECIN, START TRIUMF BYDGOSZCZ)

Jedynkarz Leszek Niewiarowski zajął 9 miejsce, uzyskując rekord życiowy 5:34. Leszek jest zawodnikiem, który po zmianie trenera zrobił bardzo duże postępy w technice i w przygotowaniu wytrzymałościowym.

Nasza eksportowa dwójka Jolanta Pawlak i Michał Gadowski zdobyła brązowy medal w Pucharze Świata. Uzyskali rekord życiowy 4:11, pokonując w finale Ukrainę ( medalista Mistrzostw Świata 2013), Brazylię ( wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata), Izrael ( 6 osada Mistrzostw Świata 203).Przegrali z Francją ( srebrni medaliści Mistrzostw Świata 203) i Holendrami ( 5 osada Mistrzostw Świata 2013).

Osada LTAmix4+ jest nową osadą, która startowała po raz pierwszy w tym składzie. Osada ta na regatach zaliczyła badania klasyfikacyjne i została dopuszczona do zawodów międzynarodowych. Zajęła 5 miejsce w Finale A w swojej konkurencji. Jest to osada młoda, przyszłościowa, która potrzebuje czasu na naukę i zdobycie doświadczenia.

Trenerem Koordynatorem kadry polski jest Tomasz Kaźmierczak, trenerem współpracującym Przemek Konecki, kierownikiem wyszkolenia dr Krzysztof Krupecki, fizjoterapeutką Beata Buryta REHBET.

Dziękujemy za wsparcie sponsorom firmie OTC, 4F, BRENDA, Miastu Szczecin.