Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Jolanta Pawlak i Michał Gadowski - rekord życiowy i paraolimpijska kwalifikacja

W Aiguebelette we Francji zakończyły się mistrzostwa świata wioślarzy. O medale i kwalifikacje paraolimpijskie walczyli też sportowcy niepełnosprawni.

DSC03856

Sukces mikstu Jolanta Pawlak i Michał Gadowski (KSI Start Szczecin). Zajęli 7. miejsce i jednocześnie zapewnili sobie udział w przyszłorocznych Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

- Jolanta i Michał podczas mistrzostw uzyskali rekord życiowy, poprawili się o 7sekund od 2014 r. - podkreśla Tomasz Kaźmierczak, trener wioślarskiej kadry.

Dla Pawlak będą to już czwarte igrzyska. W 2000 r. w Sydney rywalizowała w pływaniu, w 2008 w Pekinie i w 2012 w Londynie w wioślarstwie. Dla Gadowskiego będzie to druga paraolimpiada. Debiutował w Londynie.

3 W Aiguebelette walczyli też:

- Jarosław Kailing (KSI Start Szczecin) - w jedynkach - 12. miejsce

21
- Rafał Sitek, Robert Niesyczyński, Monika Kotzian ( UKS Salwator), Katarzyna Soczewka ( START triumf Bydgoszcz) i sterniczka Joanna Hantzschel (KSI Start Szczecin) - w czwórce mieszanej - 17. miejsce

Kailing będzie szukał swojej szansy w kwalifikacjach w kwietniu 2015 roku w dodatkowych regatach kwalifikacyjnych (zakwalifikuje się dwóch najlepszych jedynkarzy).

- Olbrzymie podziękowania dla naszych sponsorów, bez których nasz udział byłby niemożliwy: 4F OTCF, Futrex, Brenda, Miasta Szczecin. Szczególne podziękowania dla prezesa firmy Futrex Hermana Noordmana za pomoc w zakupie auta do transportu zawodników i sprzętu sportowego - podsumował Kaźmierczak.

4

IMG 2736IMG 2733

IMG 2742

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener